Dostosuj wydruk

Niedziela należała do rękodzielników

Niedziela należała do rękodzielników

Pępowskie kiermasze świąteczne mają niepowtarzalny klimat.

Pewnie dlatego do miejscowości z wielką chęcią zjeżdżają na zaproszenie Stowarzyszenia „Ziołowieś” rękodzielnicy z całego regionu. Nie inaczej było dzisiaj. Swoje prace w Gminnym Ośrodku Kultury pokazało wielu wystawców. Rękodzielnicy zdradzali tajniki swojego fachu wszystkim chętnym - Piotr Barańczak z Rozdrażewa z radością uczył zainteresowanych, jak wykonać słomianą, ekologiczną biżuterię.

Na 10., jubileuszowym Kiermaszu Wielkanocnym, nie zabrakło urodzinowego tortu. Stowarzyszenie „Ziołowieś” oprócz swoich sztandarowych produktów, o które dopytywali stali miłośnicy, zaprezentowało nowości - kulki i sole do domowego SPA. Koło Gospodyń Wiejskich z Gębic promowało książkę „Kuchnia Gębicka”, którą wydało Centrum Rozwoju Gminy Pępowo.

 

Stowarzyszenie "Ziołowieś" dziękuje za wszelką pomoc i wsparcie przez 10 edycji kiermaszy: dyrektorowi GOK i pracownikom za współorganizację, pracownikom urzędu gminy, wydziału kultury, członkom Ziołowsi, pani sołtys i radzie sołeckiej, ks. proboszczowi, Bankowi Spółdzielczemu i wystawcom.

autor: Izabela Skorzybót

Źródło:

Dodano: 2018.03.18

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00