Dostosuj wydruk

Zderzenie dostawczaka z osobówką zakończyło się tragicznie [FILM]

Zderzenie dostawczaka z osobówką zakończyło się tragicznie [FILM]

Nieznane są jeszcze przyczyny zderzenia dwóch pojazdów: samochodu dostawczego oraz osobowego, do którego doszło przed kilkudziesięcioma minutami na trasie Piaski-Pogorzela, między miejscowościami Lipie a Szelejewo.

Są ofiary śmiertelne.

Obecnie droga na wymienionym odcinku jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Dlaczego dziś w nocy wybuchł pożar w Poniecu?
 

[AKTUALIZACJA GODZ. 17:53]

Droga Piaski - Pogorzela nadal jest nieprzejezdna. Policja zapowiada, że działania prowdzone na miejscu przez służby potrwają jeszcze co najmniej godzinę. Pojazdy już w Strzelcach kierowane są na objazd przez Zalesie.

Nie żyje 37-letnia prowadząca samochód osobowy. Kierowcę "dostawczaka" karetka zabrała do szpitala.

[AKTUALIZACJA GODZ. 19.40]

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj ok. godz. 16.00. Policja cały czas ustala okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Na miejscu zdarzenia pracują technicy oraz funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu, są strażacy. Działania utrudniają duże uszkodzenia i daleko porozrzucane części pojazdów, a także załadunek z „dostawczaka”, rozsypany na drodze. Poszukiwani są bezpośredni świadkowie zdarzenia.

Ciężko stwierdzić, kto w tym przypadku zawinił, kto jest sprawcą. - Trudno zidentyfikować ślady, które pokazałyby, jak dokładnie poruszały się pojazdy, ponieważ na drodze rozsypała się mączka kostna z załadunku iveco - relacjonuje asp. Jakub Tomczak z wydział ruchu drogowego KPP w Gostyniu.

Wstępnie ustalono, że samochody: dostawczy iveco i osobowy nissan quashqai jechały w przeciwnych kierunkach. Iveco, załadowany mączką kostną poruszał się od strony Szelejewa i dalej w kierunku Piasków, a kobieta prowadząca nissana (mieszkanka Kalisza) jechała od strony Lipia. Kierowcy podróżowali bez pasażerów.

W pewnym momencie któryś z uczestników wypadku prawdopodobnie nagle zjechał na równoległy pas ruchu. Dlaczego? Być może drugi starał się uniknąć czołowego zderzenia i pojazdy się zahaczyły. To na razie domniemania, wiele jest niewiadomych. Siła uderzenia spowodowała, że auta znalazły się w rowie po tej samej stronie drogi, osobowego nissana „odwróciło”.

Auta najbardziej uszkodzone są po lewej stronie. Tyle na razie wiadomo.

Trudno powiedzieć, w jakim stanie jest mężczyzna, który kierował iveco (31-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego). Był w szoku, kiedy nadjechały służby. Przytomnego ratownicy medyczni zabrali do szpitala.

Kobieta, która prowadziła nissana zginęła na miejscu.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2018.08.14

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00