Dostosuj wydruk

Złożyli pismo, dyrektor odpowiada

Złożyli pismo, dyrektor odpowiada

Do Przedszkola Samorządowego w Poniecu wypłynęło pismo w sprawie nowych godzin otwarcia przedszkola. Podpisało je kilkudziesięciu rodziców. Zależało im na przedłużeniu godzin funkcjonowania placówki.

 

Według statutu z 2017/2018 przedszkole czynne jest w dni robocze w godzinach od 6.45 do 15.45. – Większość rodziców pracuje do 15.00, 15.30, 16.00. Życie pokazało, że nie zawsze jest się w stanie znaleźć osobę, która mogłaby szybciej odebrać dzieci – tłumaczy jeden z rodziców. – Wniosek na pewno wziął się nie ze złej woli przedszkola, ale różnych sytuacji życiowych rodziców.

Pismo zostało złożone do dyrekcji 21 sierpnia. Dyrektor Romualda Maćkowiak wyjaśnia, że przy rekrutacji do przedszkola, rodzice zapoznawani byli z jego funkcjonowaniem. Nie było żadnych wniosków i zapytań w tej sprawie. Zaakceptowali ustalone godziny.

Organizację pracy przedszkola mamy już zaplanowaną i zaopiniowaną pozytywnie – będziemy rozpoczynać ten rok zgodnie z arkuszem organizacji pracy. My jesteśmy otwarci na potrzeby i życzenia rodziców. W pierwszych dniach września na spokojnie zrobimy dokładne rozeznanie wśród rodziców, czy ta potrzeba jest adekwatna do pisma. Myślę, że jeżeli będzie potrzeba przedłużenia godzin i taka wola rodziców, przedszkole zrobi wszystko, by oni i ich dzieci byli zadowoleni – tłumaczy dyrektor placówki.

Czytaj: Co roku strzelają w innym miejscu 

autor: Tomasz Teodorczyk

Źródło:

Dodano: 2018.08.30

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00