Dostosuj wydruk

Czasopisma za darmo. Zamów i czytaj

 Czasopisma za darmo. Zamów i czytaj

Od nowego roku nadchodzą duże zmiany dla czytelników Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Po zawiązaniu specjalnej umowy każdy będzie mógł otrzymać wybrane przez siebie czasopismo, z którego zadeklaruje się korzystać.

Mamy obecnie w Polsce kryzys, jeśli chodzi o korzystanie z czytelni i czytanie prasy papierowej. Wynika to z tego, że jest powszechny dostęp do Internetu i większość osób korzysta z informacji znajdujących się w sieci. Stwierdziliśmy, że wprowadzamy w bibliotece zmianę – tłumaczy Przemysław Pawlak, dyrektor Biblioteki Publicznej w Gostyniu.

Zmiana będzie polegała na tym, że czytelnicy, którzy zadeklarują się na czytanie określonego czasopisma, otrzymają je za darmo. Deklaracje mogą dotyczyć czasopism tematycznych, prasy branżowej, hobbystycznej i specjalistycznej, natomiast dzienniki i gazety lokalne będą ogólnodostępne.

Czytelnik, po podpisaniu specjalnej umowy, będzie miał prawo wziąć czasopismo do domu na 3 tygodnie, ale zobowiązany będzie do zwrócenia go w ostatnim tygodniu, by było dostępne publicznie. Czytelnicy mogą pobrać wzór umowy ze strony internetowej - TUTAJ KLIK

Koszty całego przedsięwzięcia będzie pokrywać biblioteka. Umowy należy składać do końca października bieżącego roku. Nowy pomysł rozpocznie się od stycznia 2019.

Czytaj: Wystawa Beksińskiego czynna tylko przez kilka dni

autor: Tomasz Teodorczyk

Źródło:

Dodano: 2018.09.19

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00