Dostosuj wydruk

Znaleziono kilka drobnych niedociągnięć. Wkrótce będą naprawione

Znaleziono kilka drobnych niedociągnięć. Wkrótce będą naprawione

Znane są szczegółowe wyniki kontroli pokoju zagadek w Gostyniu. - Stwierdzono 3 drobne nieprawidłowości, małego kalibru, w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Ale pokój zagadek może być bezpiecznie używany, nie ma tam niedociągnięć w zakresie warunków ewakuacyjnych, na co głównie zwracaliśmy uwagę - powiedział mł. bryg. Sławomir Brandt - oficer prasowy komendy wojewódzkiej PSP.

W Wielkopolsce działa ponad 60 escape room’ów. W czasie weekendu skontrolowano 29 pokojów zagadek. 2 zostały zamknięte - jeden w Krotoszynie, drugi w Koninie.

W sobotę, 5 stycznia sprawdzono cały budynek muzeum, w którym - od niedawna - znajduje się escape room - CZYTAJ TUTAJ. Usterki, które znaleziono dotyczą muzeum. Chodzi o brak aktualnych badań szczelności instalacji gazowej, brak aktualnej instrukcji bezpieczeństwa pożarowego i brak podłączenia do systemu sygnalizacji przeciwpożarowej straży, który nie jest wymagany, jeśli chodzi o obiekty muzealne (wewnętrzny system obiekt posiada). - Większych zastrzeżeń strażacy nie mieli. Pokój zagadek może być bezpiecznie używany, nie stwierdzono niedociągnięć w zakresie warunków ewakuacyjnych - zapewnia mł. bryg. Sławomir Brandt.

O samochodzie, który otrzymały dzieci z Domu Dziecka w Bodzewie - KLIK

Dyrektor gostyńskiego muzeum Robert Czub zapewnia, że zalecenia wydane od straży pożarnej zostaną wykonane jak najszybciej, przy niektórych działaniach będzie potrzebna pomoc fachowców.

- Podłączymy się do systemu Watra z naszym systemem przeciwpożarowym. Chodzi o to, abyśmy mieli bezpośrednie połączenie do straży pożarnej, aby tam pojawiła się informacja o alarmie przeciwpożarowym, kiedy zadziałają nasze czujki, a nie przez inny system ochrony, przez pośredników - wyjaśnia dyrektor Czub. - Mamy to w zaleceniach muzealnych, ale nie wymogach - dodaje.
 

Jeśli chodzi o zaktualizowanie badań szczelności instalacji gazowej, dyrekcja muzeum zdaje sobie sprawę, że powinno to być załatwione do końca grudnia. - Nie zdążyliśmy. Trochę się działo między świętami a Nowym Rokiem, trochę imprez organizowaliśmy. Ale dziś lub jutro będzie to zrobione - gwarantuje Robert Czub. Wie doskonale, że z racji tego, że w budynku muzeum pojawiła się nowa atrakcja, są dostępne nowe pomieszczenia, dlatego potrzebna jest nowa instrukcja przeciwpożarowa, do której pokój zagadek zostanie wpisany. - To wszystko musi być naniesione. Instrukcja będzie aktualizowana, ale to musi potrwać - mówi dyrektor Czub.

Zapewnia, że system ewakuacji w muzeum jest bezpieczny (betonowa klatka schodowa, balustrady pokryte niepalącą farbą z atestami, okienka, które w razie potrzeby mogą służyć za punkty ewakuacji). - Droga ewakuacyjna jest opisana w naszych regulaminach, po uzgodnieniu ze strażą pożarną i nadzorem budowlanym - zapewnia Robert Czub.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.01.08

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00