Dostosuj wydruk

Czad w budynku jednorodzinnym. Dwie osoby trafiły do szpitala

Czad w budynku jednorodzinnym. Dwie osoby trafiły do szpitala

Zastęp JRG gostyńskiej straży pożarnej wczoraj po południu (26.01) otrzymał wezwanie do budynku jednorodzinnego w Szelejewie, gdzie podejrzewano obecność tlenku węgla.

Alarm wszczęły służby medyczne, ok godz. 17.24. Wcześniej pogotowie wezwali mieszkańcy domu, którzy skarżyli się na ból w klatce piersiowej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, czujniki ratowników medycznych wykryły obecność gazu w mieszkaniu. Strażacy zostali wezwani, aby dokładnie sprawdzić pomieszczenia w całym budynku na obecność czadu. Do Szelejewa zadysponowano zastęp JRG z komendy powiatowej straży pożarnej w Gostyniu. Kiedy służby dotarły na miejsce, uruchomiły przyrządy do sprawdzania obecności gazu, a badania pokazały stężenie tlenku węgla. Ustalono, że czad wydobywał się z wadliwego piecyka gazowego.

Ratownicy medyczni zdecydowali, że dwie osoby zostaną zabrane do szpitala na obserwację.

O pożarze w Gumienicach - KLIK

Działania strażaków trwały ponad godzinę. Przewietrzono pomieszczenia w całym domu, uszkodzony piec wyłączono z eksploatacji. Poza tym właściciela budynku poinstruowano, aby do czasu sprawdzenia przez serwis czy specjalistę od urządzeń grzewczych nie używał wadliwego pieca do ogrzewania. Poinformowasno o możliwości zamontowania w budynku mieszkalnym czujnika czadu.

TUTAJ CZYTAJ o pijanym kierowcy mercedesa, który wyprzedzał na śliskiej nawierzchni

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.01.27

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00