Dostosuj wydruk

Ostatnie takie włączenie odbyło się kilkanaście lat temu

Ostatnie takie włączenie odbyło się kilkanaście lat temu

OSP Babkowice włączono do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Spotkanie z udziałem władz, strażaków i zaproszonych gości, odbyło się dziś w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu.

 

Spośród 90 jednostek OSP działających na terenie powiatu gostyńskiego, jest to 11 jednostka włączona w struktury KSRG, a druga na terenie gminy Pępowo. Ostatni raz taka uroczystość odbyła się w roku 2003, gdy do systemu dołączyło OSP Kosowo.

Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Arkadiusz Przybyła wręczył akt prezesowi babkowickiej straży, Krzysztofowi Kaczmarkowi.

- 15 lat nie było takiego włączenia. Serdecznie gratuluję, chociaż wiem, że sprostanie wszystkim wymogom nie jest łatwe. To zarówno wyposażenie w sprzęt i szkolenie, czyli profesjonalne przygotowanie ludzi. Cieszę się, że wam się to udało – mówił mł. bryg. A. Przybyła.

Wójt Grzegorz Matuszak stwierdził, że cieszy się, że ma na terenie gminy dwie jednostki „pierwszoliniowe”.

- Mówią, że straż, to zbrojne ramię wójta, na które wójt zawsze może liczyć – stwierdził G. Matuszak, dziękując wszystkim za zaangażowanie.

Prezes OSP Babkowice Krzysztof Kaczmarek, w rozmowie z naszym portalem zauważył, że przyłączenie jednostki do systemu to nie tylko duma, ale również olbrzymia odpowiedzialność.

Więcej we wtorkowym Życiu Gostynia.

Czytaj także: Strażacy zrobili „zrzutkę” dla szpitala.

 

autor: Anna Twardowska

Źródło:

Dodano: 2019.02.06

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00