Dostosuj wydruk

Kolejna gmina idzie w płatne parkingi

Kolejna gmina idzie w płatne parkingi

Już wkrótce Poniec może dołączyć do grupy miejscowości w naszym powiecie, gdzie obowiązują płatne parkingi. Na chwilę obecną strefy płatnego parkowania obowiązują w różnych częściach Gostynia, Krobi i Piasków. Jak informują władze gminy wprowadzenie opłat za parkowanie jest częścią szerszego planu usprawnienia oraz racjonalniejszego wykorzystania powierzchni parkingowych w obrębie rynku w Poniecu. W zamyśle jest także zwiększenie bezpieczeństwa pieszych w centrum miasta, przez co przystąpiono do opracowania zmiany organizacji ruchu w ciągach ulic: Rynek, Śliwińskiego oraz Kręta.

Wprowadzenie strefy płatnego parkowania dotyczyć będzie 62 miejsce postojowych skupionych wokół Rynku w Poniec. Płatna strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00. Zgodnie z przepisami w soboty, niedziele i święta parkowanie będzie bezpłatne.

– Zakładanymi celami wprowadzenia systemu płatnego parkowania jest skrócenie czasu parkowania i zwiększenie rotacji pojazdów, przez co miejsca parkingowe w centrum miasta będą efektywniej wykorzystywane. Zmniejszenie intensywności wykorzystywania miejsc parkingowych, co spowoduje, że o każdej porze dnia będzie można znaleźć miejsce do zaparkowania oraz zwiększenie płynności ruchu samochodowego w centrum miasta – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Poniecu.

Kolejnym elementem zmiany organizacji będzie zainstalowanie czterech wywyższonych, bezpiecznych przejść dla pieszych. Kierowcy wjeżdżający na Rynek od ulic Śliwińskiego i Krętej będą musieli zwolnić, co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Kto zniszczył pomnik?

Źródło: Urząd Miejski w Poniecu

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.03.01

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00