Dostosuj wydruk

Ostatnie uliczki do remontu

Ostatnie uliczki do remontu

Rewitalizacja staromiejskiej części Gostynia w tym roku zostanie zakończona. Do remontu pozostały jeszcze ulice Kacza i Łazienna. Burmistrz Jerzy Kulak ogłosił przetarg na znalezienie wykonawcy inwestycji.

Projekt przebudowy krótkich uliczek, położonych w pobliżu gostyńskiego rynku jest przygotowany w taki sam sposób, jak do wcześniejszej modernizacji ul. Zamkowej czy Tkackiej. Powstał przy współpracy z konserwatorem zabytków. Zaplanowano wymianę nawierzchni dróg z kamienia polnego na starobruk (szarą kostkę kamienną), na długości ok. 200 metrów. Powstaną też nowe zjazdy do posesji i chodniki - znikną płytki, a pojawi się czarna kostka bazaltowa z wtopionymi płytami granitowymi. Wszystko po to, aby komponowało się z pozostałymi uliczkami w staromiejskiej części miasta i stanowiło jedną całość. Przy okazji wymienione zostanie oświetlenie uliczne.

- Gmina współpracuje z administratorami sieci elektrycznej i gazowej, z Eneą i gazownią. Te podmioty również będą tam wykonywały prace. Chodzi o to, aby w trakcie realizacji gminnej inwestycji wykonać remonty mediów. Enea zaplanowała wymianę słupów linii napowietrznej - wyjaśnił Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim urzędzie miejskim. Wykonawcy mają czas do 26 marca na złożenie swoich ofert w ogłoszonym przez burmistrza Gostynia przetargu.

W budżecie gminnym na zadanie zarezerwowano 1 mln zł. Gmina liczy na to, że przetargi wypadną korzystniej. Po zrealizowaniu tej inwestycji w centrum Gostynia pozostanie do wyremontowania deptak. - Ma już swoje lata i obecnie burmistrz coraz częściej wskazuje ulicę 1 Maja jako koniczną do przebudowy - mówi naczelnik Konieczny.

autor: Agata Fajczyk

Źródło:

Dodano: 2019.03.24

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00