Dostosuj wydruk

WF z mistrzem świata

WF z mistrzem świata

W niezwykłej lekcji wychowania fizycznego mieli okazję uczestniczyć uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. W czwartek, 28 marca przyjechał do nich Paweł Skóra - mistrz Polski, Europy i świata we freestyle futbolu, który swoją dyscypliną trenuje od 15 lat.

– Przeprowadził warsztaty, pokazał różne sztuczki i triki. Próbował także na różne sposoby zachęcić dzieci, żeby uczestniczyły w wykonywaniu zadań, brały aktywny udział w tej lekcji wychowania fizycznego z czego bardzo się cieszyły. Takie inne spojrzenie na sport, grę w piłkę nożną: że można z piłką zrobić jeszcze różne inne fajne rzeczy – mówi inicjatorka spotkania ze sportowcem Patrycja Sobecka-Wojciechowska z ZSS Brzezie.

Tego rodzaju warsztaty mają bardzo pożyteczny wymiar dla uczniów szkoły specjalnej.

– To zostaje w dzieciach. Czują się jakoś wyróżnione, że ktoś ciekawy do nich przyjechał, chcący podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą z różnych dziedzin, nie tylko sportu – tłumaczy Małgorzata Wika-Konieczna, dyrektor szkoły.

Dzięki uczestnictwu w pokazie miały „swoje 5 minut” mogąc później pochwalić się przed rodziną czy na stronie szkoły jak to na przykład wprawiły w ruch piłkę na placu.

– Zawsze są to występy inne niże te, z którymi mam do czynienia na co dzień, ze względu na to, kto jest widownią. Jest taka chwila refleksji, może nie w trakcie samego występu, ale po nim, a mianowicie człowiek sobie zdaje sprawę, że ma za co naprawdę dziękować. Za to, że może spełniać się, robić to co kocha i myślę, że dla takich chwil warto do dzieci, osób, które są pokrzywdzone przez los przychodzić i sprawić uśmiech na twarzy chociaż przez moment – oznajmia Paweł Skóra.

autor: Bogdan Bujak

Źródło:

Dodano: 2019.04.01

gostynska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kolejowa 15, 63-800 Gostyń., 65 572 74 00