Reklama

Ile za pobyt dziecka w żłobku? Czy dziecko będzie obecne, czy nie...

Opublikowano: 22 listopada 2020 10:09
Autor: Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Reklama

Gostyńscy radni, podejmując stosowną uchwałę, ustalili odpłatność za pobyt dzieci w żłobku - pierwszej tego typu publicznej placówce oświatowej w gminie, która ma zacząć funkcjonować od lutego 2021 r. Według decyzji rajców rodzice, którzy zechcą oddać dzieci do gostyńskiego żłobka, będą płacić miesięcznie 130 zł.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, opłata została ustalona w wyniku analizy sytuacji żłobka: liczby dzieci, godzin otwarcia, czasu pobytu oraz kosztów funkcjonowania placówki, po uwzględnieniu dofinansowania, jakie gmina otrzymała w ramach rządowego programu „Maluch+” oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO 2014+).

- Możemy się zastanowić dlaczego tak mało, albo i tak dużo. Pamiętajmy, że są 2 rzeczy związane z powstaniem żłobka - kwota ta została określona już na etapie pisania projektu, a druga rzecz - przede wszystkim intencja tego projektu unijnego jest taka, aby wprowadzić na rynek jak najwięcej osób pracujących. Zatem gmina też zmierza stworzyć taką przestrzeń, aby rodzice wrócili do pracy i w jak najmniejszym stopniu pokrywali koszty związane z utrzymaniem dziecka - wyjaśniała radnym Aldona Grześkowiak, naczelnik wydziału oświaty w gostyńskim magistracie.

Podczas posiedzenia komisji stałych naczelnik przekonywała, że miesięczna opłata pozwoli zapewnić dziecku opiekę w warunkach bytowych, zbliżonych do warunków domowych, zagwarantować właściwą opiekę pielęgnacyjną oraz edukacyjną.

- Opłata gwarantuje prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych, edukacyjnych dla dzieci i - co najistotniejsze - w tym są również koszty wyżywienia dziecka - mówiła Aldona Grześkowiak.

W przypadku nieobecności dziecka w żłobku opłata pozostaje stała. Rodzice powinni być świadomi, że nie ma mowy - jak często są przyzwyczajeni - że jakiekolwiek koszty związane z nieobecnością dziecka będą odliczane.

- Czy dziecko jest obecne w żłobku czy nie, czy korzysta z wyżywienia, czy też nie rodzic powinien uiścić miesięczną opłatę - wyjaśniała Aldona Grześkowiak.

Kiedy zakończenie przebudowy poddasza w szkole muzycznej przy ul. Strzeleckiej, gdzie ma mieścić się żłobek? Jak zaplanowano rekrutację? Czytaj w najbliższym numerze „Życia Gostynia”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -1

  do SLD

  - Komputer dla każdego dziecka to lżejszy tornister, ale przede wszystkim krok w przyszłość - z artkułu pt. Program edukacyjny SLD: Komputer dla każdego ucznia Data publikacji: 01.09.2011, Newsweek. Trzeba pisać do burmistrza aby realizował program wyborczy SLD w miejscowości gdzie mieszkańcy zaufali temu kandydatowi z Lewicy.

 • 5 miesięcy temu | ocena +9 / -6

  Komisarza.

  Powinno być za darmo skoro rządzi w Ratuszu członek SLD. Partia ta obiecała podczas kampanii wyborczej w 2011 do parlamentu że jeśli wygrają to wprowadzą darmowy internet dla wszystkich, laptopy za darmo dla uczniów, darmowe żłobki itd. Dlaczego skoro w Gostyniu jest burmistrz z SLD to nie chce realizować programu który był deklarowany przez jego partię? Nie zna on programu swojej własnej partii SLD?

 • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -7

  Ela

  Jak za darmo powinni kontrolować ceny prywacizny w gostyniu właściciele dostają dofinansowanie z miasta a i tak przedszkole i żłobek 500 zł kosztuje

 • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -0

  K....M....

  Wiadomo już kto będzie dyrektorem tego żłobka?