Reklama

Jak zawsze zagramy razem! I wygramy!

Opublikowano: 22 stycznia 2021 20:54
Autor: Agata Fajczyk | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Tegoroczny finał WOŚP będzie inny niż zwykle | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Bez występów przedszkolaków, uczniów szkół, sekcji tanecznych na scenie w GOK Hutnik, przy szerokiej publiczności. Ale to nie znaczy, że gostyński ośrodek kultury będzie zamknięty „na trzy spusty”. Nic bardziej mylnego.

Reklama

W niedzielę, 31 stycznia 2021 roku WOŚP zagra dla laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. To 29. finał Orkiestry (w Gostyniu 30.), który z uwagi na sytuację pandemiczną będzie inny. Bez występów przedszkolaków, uczniów szkół, sekcji tanecznych na scenie w GOK Hutnik, przy szerokiej publiczności. Ale to nie znaczy, że gostyński ośrodek kultury będzie zamknięty „na trzy spusty”. Nic bardziej mylnego.

- Zależy nam przede wszystkim na podkreśleniu tego, że jak zawsze gramy razem i jednoczymy Polaków! Wiele form wsparcia przenosimy do przestrzeni online, jednak zachęcamy również do tradycyjnej zbiórki do puszek, które od lat są już symbolem Orkiestry - wyjaśnia Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP.

Firmy czy placówki z powiatu gostyńskiego, które postanowiły wspierać powiatowy sztab WOŚP, mogą korzystać ze stacjonarnych puszek.
W ten sposób kwestę w swoich lokalach i siedzibach na terenie powiatu gostyńskiego uruchomiło już ponad 60 instytucji. Sztabowe Puszki Stacjonarne czyli tekturowe puszki kwestarskie (takie same kolorowe i wyjątkowe, jak te wolontariuszy) znajdują się w różnych miejscach - głównie w sklepach i innych lokalach (np. zakładach fryzjerskich, bibliotece) czy firmach. Takie puszki mają sieci handlowe - głównie market Lidl czy Żabka. Stoją także w Akademii ZVINNA w Pudliszkach, w hucie Ardagh Glass w Gostyniu, w firmie Convert Paper w Czachorowie, w Drukarni REAL w Gostyniu, w Studio FOTO IRIS w Gostyniu, w firmie NETBOX w Czachorowie, w OSP w Goli, w szkole i w przedszkolu w Skoraszewicach, w szkole w Goli, w szkole w Brzeziu, w sklepie S.A.G. Artur Andrzejewski w Gostyniu, w Centrum Narzędziowym Nowacki – Konieczny w Gostyniu oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

- Kilka puszek dotarło do przedszkoli, szkół. W dniu finału będą pieniądze zbierali wolontariusze na ulicach. Liczymy na to, że będzie trochę ruchu, gdyż jest to niedziela handlowa i dzięki temu do puszek wolontariusze też coś zbiorą - przyznaje Mirosław Sobkowiak. Zbiórka do tych puszek może odbywać się do 31 stycznia.
 

W internecie online zaplanowana jest transmisja z wydarzeń w GOK Hutnik, od godz. 12.00 do 21.00. Tam odbędą się koncerty oraz telefoniczna licytacja zestawów, co będzie transmitowane na żywo. W tym roku również będzie można powalczyć o złote serduszko gostyńskiego sztabu WOŚP. Już zostało odebrane od wykonawcy, który sam się przypomina u organizatorów.

 

- Niestety, nie będzie można wejść na widownię, koncerty będą zamknięte. Licytacje prowadzone będą w przerwach między występami - zaplanowaliśmy 5 projektów muzycznych, na scenie wystąpią zespoły w składzie 4 czy 5 osób. A w innym miejscu w GOK Hutnik będzie prowadzona licytacja. Ze względu na specyfikę okresu pandemicznego przewidujemy, że licytacji będzie mniej, niż zazwyczaj. Koncerty na żywo też będą transmitowane przez kanał YouTube i lokalny portal - wyjaśnia Mirosław Sobkowiak.
 

Dla mieszkańców udostępniony za to zostanie hol gostyńskiego ośrodka kultury. Tam zainteresowani w godz. 12.00-21.00 będą mieli okazję zrobić sobie zdjęcie, które później będzie użyte do ilustracji kalendarza WOŚP.

- To interesująca pamiątka, robiliśmy tak w ostatnich latach co roku i warto spróbować. Można z kalendarza zrobić też upominek i wręczyć go babci czy dziadkowi. Polecamy - poleca Mirosław Sobkowiak.

Wciąż nie wiadomo, czy do finału WOŚP, do 31 stycznia zelżeją obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

- Gdyby tak się stało, wtedy w ciągu tygodnia po finale odbędzie się turniej kręglarski w gostyńskiej kręgielni i odbędzie się w jeziorze w Cichowie kąpiel morsów - informuje szef powiatowego sztabu WOŚP.

Jeśli przepisy nie zelżeją, to tych dwóch wydarzeń w harmonogramie 29. finału WOŚP w naszym powiecie nie będzie.

Sztab WOŚP w Poniecu nie chce rozczarować społeczeństwa - KLIK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -2

    Asik

    Widać Sobkowiak lubi się lansować, tylko w pracy nie ma takich sukcesów. No bo co się będzie wysilał.

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -1

    agata

    Nie daję nierobom typu Owsik