Reklama

Umiar w życiu, to recepta na długowieczność

Opublikowano: 12 stycznia 2019 12:31
Autor: Agata Fajczyk

Umiar w życiu, to recepta na długowieczność - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Reklama

101. urodziny świętuje dziś Antoni Mostowy z Gostynia. Życzenia zdrowia, pogody ducha i radosnych kolejnych lat życia, wczoraj (11.01) złożyli jubilatowi Grzegorz Skorupski - zastępca burmistrza Gostynia i Mikołaj Jackowiak - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu.

Antoni Mostowy urodził się 12 stycznia 1918 roku w Bodzewku. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, ale swojego ojca nie poznał, gdyż ten zginął, walcząc w I wojnie światowej. Jubilat w Bodzewku spędził większość swojego życia. Pracował w majątku rolnym, także w trakcie II wojny światowej. Po wojnie majątek został przekształcony w PGR, w którym pan Antoni pracował do roku 1978, kiedy przeszedł na emeryturę. W 1946 roku pan Antoni ożenił się z Joanną Słomińską, z którą szczęśliwie przeżył 67 lat. Wychowali wspólnie 4 dzieci – 3 córki i 1 syna, doczekali się 8 wnuków i 8 prawnuków. W 1993 roku rodzina przeprowadziła się do Gostynia.

W 2014 roku, w wieku 94 lat, zmarła żona jubilata. Jak zapewniają najbliżsi pana Antoniego, receptą na długowieczność jest umiar w życiu. Pan Antoni jest w dobrej, jak na 101. latka, kondycji. Rzadko dopadają go jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne. Sam pan Antoni podkreśla, że nigdy nie palił papierosów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Hanna

    Zdrowia życzę