Reklama

W grę wchodzi budowa hali sportowej

Opublikowano: 10 stycznia 2021 11:05
Autor: Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Reklama

Rada Powiatu Gostyńskiego uchwaliła budżet na rok 2021 jednogłośnie. W przyszłym roku zakłada się dochody na poziomie 91,8 mln zł, wydatki wyniosą 94,5 mln zł. Nadwyżka pochodzi ze środków, które powiat zarezerwował w 2020 r. - To jest odpowiedzialny budżet na trudne czasy - podsumował Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. - Budżet, który ma w sobie wiele ważnych dla mieszkańców powiatu gostyńskiego inwestycji drogowych, budżet pamiętający o pomocy społecznej, o oświacie i o pracownikach - mówił.

Jedną z dużych inwestycji w powiecie gostyńskim, której realizacja miałaby rozpocząć się w 2021 r. jest budowa pełnowymiarowej hali sportowej dla Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Zadanie to ma kosztować w sumie 7,4 mln zł i jest wpisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej do wykonania przez 2 lata. Podczas sesji budżetowej, która odbyła się w grudniu 2020 r., powiatowi radni zabukowali w tegorocznym budżecie 200 000 zł.

Jest zapotrzebowanie na halę

ZSZ w Gostyniu jest największą szkołą w powiecie gostyńskim, ale funkcjonuje w dwóch budynkach (przy ul. Poznańskiej i Tuwima). Aktualnie kształci się w niej 1014 uczniów, którzy podczas lekcji wychowania fizycznego korzystają z niepełnowymiarowej sali na ul. Tuwima oraz boisk zewnętrznych.

- Wszystkie pozostałe szkoły ponadpodstawowe, a także Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu mają lepsze warunki do uprawiania sportu, stąd priorytetem tej kadencji jest rozpoczęcie budowy hali sportowej przy ZSZ w Gostyniu. Z obiektu popołudniami korzystać mogłyby także grupy zorganizowane, uprawiające różne aktywności fizyczne. Z rozmów przeprowadzanych z przedstawicielami klubów sportowych wynika, że jest zapotrzebowanie na dodatkową halę sportową w powiecie gostyńskim - informuje Joanna Jakubiak, rzecznik prasowy w Starostwie Powiatowym w Gostyniu.

Nowy obiekt przy ZSZ

Budowę pełnowymiarowej hali zaplanowano przy budynku ZSZ w Gostyniu, przy ul. Poznańskiej. Obiekt ma być przeznaczony i przystosowany do uprawiania sportów zespołowych. Będzie złożony z sali jednokondygnacyjnej z boiskiem (wymiary 24,6x44 m i wysokości 9 m) oraz dwukondygnacyjnej - z widownią i pomieszczeniami towarzyszącymi (szatnia okryć wierzchnich, toalety: damska, męska i przeznaczona dla niepełnosprawnych, 4 szatnie z umywalkami, natryskami i węzłem sanitarnym). Na parterze znajdować się będzie też pomieszczenie trenera, sędziów, pomieszczenie techniczne (kotłownia), gospodarcze i magazyny sprzętu. Całość kondygnacji dostępna będzie z dwóch klatek schodowych.

Dodatkowo zaprojektowano możliwość przedzielenia boiska (wymiary 24,6x44 m i wysokości 9 m) na 3 osobne, za pomocą mechanicznej kurtyny. Samorząd powiatowy dysponuje pełną dokumentacją na to zadanie, a także aktualnym pozwoleniem na budowę. Projekt pn. ,,Budowa pełnowymiarowej hali sportowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą i rozbiórką dwóch istniejących budynków technicznych” dwukrotnie składany był do programu: ,,Sportowa Polska”, który koordynuje Ministerstwo Sportu.

- Powiat gostyński zabezpieczył środki na budowę hali w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jest to 200 000 zł w 2021 roku oraz 2 500 000 zł w 2022 roku. Szacowany koszt całej inwestycji to 7,4 mln złotych. Powiat gostyński będzie się ubiegał o przyznanie środków na realizację zadania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówi Joanna Jakubiak.

To właśnie od pozyskania środków zewnętrznych uzależniony jest termin ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania, a co za tym idzie rozpoczęcia inwestycji. Jeśli powiat gostyński otrzyma dofinansowanie z Rządowego FIL będzie to możliwe w 2021 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 16 dni temu | ocena +0 / -0

  On

  A ćwiczyć uczniowie będą online

 • 17 dni temu | ocena +5 / -2

  Ja

  Hala sportowa w centrum miasta powinna mieć wysoki standard i być ogólnodostępna a nie tylko dla szkoły. Co z bazą parkingową, na chwilę obecną nie ma miejsca na parkingu w okolicach budynku szkoły przy ulicy Poznańskiej, Bardzo źle wydane pieniądze. Nasze drogi powiatowe są skandaliczne, brak ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych...

 • 17 dni temu | ocena +3 / -2

  Maria

  Drogi mamy skandaliczne ścieżek rowerowych brak nie ma nawet poboczna na Dusine czy Stary Gostyń a następną hala Masakra

 • 17 dni temu | ocena +1 / -3

  Kris

  Jak najbardziej, pod warunkiem że hala bedzie miała wyzszy standard niż hala ZSO. Podnieśmy standardy.

 • 17 dni temu | ocena +5 / -6

  sport

  czy każda szkoła w tym samym mieście musi posiadać hale sportową ? nie może kilka szkół korzystać z tych już wybudowanych? to są przecież bardzo małe odległości

 • 17 dni temu | ocena +7 / -5

  Jp

  A może wydajcie pieniądze na coś czego nie ma . Ścieżki rowerowe prawdziwy park a nie taki z nazwy tylko

 • 17 dni temu | ocena +14 / -3

  Obiecanki

  Potrzebują 7 mln, a w budżecie mają 200 000 zł? I o tym powinien być artykuł bo dalej nic nie wybudują. Przypominam że w tym roku ta hala miała już stać .

 • 17 dni temu | ocena +14 / -8

  xxxx 21

  Panie Marcinkowski ja bym na pana miejscu wstydził się za drogi powiatowe a nie budujecie hale ile mamy hal sportowy w takim Gostyniu i okolica a drogi i śmieci w rowach masakra i nikt się za to nie bierze!