Reklama

Szefowa Powiatowego Inspektoratu Weterynarii rezygnuje

Opublikowano: 22 stycznia 2021 11:23
Autor: Agata Fajczyk | Zdjęcie: Bogdan Bujak

foto Bogdan Bujak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rolnictwo Wioletta Chałas przyznaje, że praca na stanowisku powiatowej lekarz weterynarii nie jest łatwa, a raczej bardzo odpowiedzialna i wielokierunkowa. - To też brak snu, nieraz przez 24 godziny ciągiem - mówi, podkreślając, że to co sobie założyła obejmując nadzór weterynaryjny w powiecie, udało się jej zrealizować.

Reklama

Po kilku latach Wioletta Chałas rezygnuje z pracy na stanowisku Powiatowego Lekarza Weterynarii. Ostatni dzień w inspektoracie weterynarii w Gostyniu spędzi 27 stycznia. Później, jak przyznaje, przechodzi do innej branży.

Powiatowa lekarz weterynarii złożyła wypowiedzenie w ubiegłym tygodniu i była to jej własna decyzja. - Zmieniły się moje priorytety życiowe. Zmieniam moje spojrzenie na świat. To, co sobie założyłam, to osiągnęłam - mówi Wioletta Chałas. O najbliższych planach mówi niewiele. Zdradza, że przechodzi do innej branży, ale - co szczególnie podkreśla - wciąż pozostaje jednak doktorem nauk weterynaryjnych.

W Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Gostyniu Wioletta Chałas pracuje ponad 7 lat. W 2013 roku członkowie komisji uznali, że jest osobą o bardzo wysokich kwalifikacjach, posiadającą predyspozycje do objęcia stanowiska szefowej inspektoratu. Jej wybór zaakceptował też Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

- Było to dla mnie ciekawe doświadczenie, jedno z wielu, ale nie był to nigdy mój priorytet życiowy - mówi szefowa powiatowego inspektoratu weterynarii.

Wioletta Chałas przyznaje, że praca na stanowisku powiatowej lekarz weterynarii nie jest łatwa, a raczej bardzo odpowiedzialna i wielokierunkowa.

- To jest też brak snu, nieraz przez 24 godziny ciągiem - zdradza podkreślając, że to co sobie założyła obejmując nadzór weterynaryjny w powiecie, udało się jej zrealizować.

- Osiągnęłam znaczącą część celów i chciałabym, aby już inna osoba kontynuowała wyznaczone kierunki działań - twierdzi Wioletta Chałas wskazując, że odchodząc po kilku latach zostawia zdrowie zwierząt i zdrowie konsumenta na poziomie wysokiego bezpieczeństwa.

Z tym wiąże się jeden z największych sukcesów, jaki udało jej się osiągnąć za swojej kadencji - chodzi o  wyzbycie się stad białaczkowych wśród bydła. Poza tym organizowała liczne szkolenia rolników w sprawie ASF, zatwierdzała i doradzała w powstaniu miejsc gromadzenia zwierząt. Jako szefowej powiatowego inspektoratu weterynarii udało jej się również przeprowadzić remont obiektu, zakupić chłodnie do użytku w razie wybuchu ASF, a także wymienić i podnieść kwalifikacje kadry pracowniczej. Wioletta Chałas przyznaje, że nie obyło się bez kłopotów i krytycznych momentów.

- Problemy były ucinane, opanowywane w zarodku, czy to się komuś podobało czy nie. Wszelkie działania realizowane były w  celu ochrony zdrowia i życia konsumenta - dodaje powiatowa lekarz weterynarii.

Bardzo dobrze i pozytywnie ocenia również współpracę z rolnikami z terenu powiatu gostyńskiego.

- Zawsze mają wiele do powiedzenia. Na terenie naszego powiatu to ludzie wykształceni, świadomi problemów występujących wśród zwierząt, pogłowia. Wzajemnie uczyliśmy się od siebie - ja od rolników, wysłuchując się w ich problemy, i rolnicy ode mnie, słuchając rad - mówi Wioletta Chałas.

O tym, jaka osoba przejmie funkcję Powiatowego Lekarza Weterynarii zadecydują wyniki konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu. 

Więcej informacji i krótki wywiad w najbliższym wydaniu "Życia Gostynia"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -2

  Kokodżambo

  Robi u Plujka?

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

   Rr

   Cwaniak z internetu :-) ... Bez kultury , bez mózgu ... :-)

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -3

  Zenek

  Jest sponsor ni trzeba już pracowac😉

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Dojrzały

  Piękna kobieta.

 • 3 miesiące temu | ocena +1 / -2

  Fan

  Przestańcie już promować tą Panią, bo powody jej odejścia są bardziej prozaiczne.