Futsal Gostyń pewny miejsca na podium

Sport W ostatnim wyjazdowym spotkaniu sezonu 2020/2021 Futsal Gostyń pokonał Futsal Rawicz 5 : 4. Goście zwycięskiego gola zdobyli na sześć sekund przed końcem spotkania. Trzy punkty drużynie z Gostynia zapewnił Bartłomiej Staryczenko.

W sobotę w hali SP w Sierakowie rozegrane zostało zaległe spotkanie dziewiątej kolejki pomiędzy Futsalem Rawicz a Futsalem Gostyń. Występująca w roli gości drużyna Mateusza Matysiaka walczyła w tym meczu o trzecie miejsce w sezonie 2020/2021 FOX TRAVEL II Ligi Futsalu. Nie było łatwo, bo po pięciu minutach gospodarze prowadzili 2 : 0. Bramkarza gostyńskiego zespołu pokonał Adrian Nawrot. Goście doprowadzili do remisu dopiero w 29. minucie. Końcówka sobotniego spotkania była emocjonująca. Niespełna dwie minuty przed końcem pojedynku gola na 4 : 3 zdobył Tomasz Majchrzak. Futsal Gostyń przybliżył się do wygranej, ale to nie był już koniec emocji. Trzynaście sekund przed końcem spotkania akcję bramkową przeprowadzili gospodarze. Tobiasz Dziurdziewski doprowadził do remisu i ekipę gospodarzy opanował szał radości. Czasu do zakończenia meczu nie pozostało wiele, jednak drużyna Mateusza Matysiaka zdołała przeprowadzić akcję "za trzy punkty". Bramkarza rawiczan pokonał Bartłomiej Staryczenko i to goście wznieśli ręce w geście zwycięstwa.

Bez względu na rozstrzygnięcia pozostałych spotkań dziesiątej kolejki Futsal Gostyń zapewnił sobie sobotnim zwycięstwem trzecie miejsce w FOX TRAVEL II Ligi Futsalu. Na zakończenie sezonu drużyna Mateusza Matysiaka zagra u siebie Piastem Poniec. Dla gospodarzy będzie mecz o prestiż, natomiast zespół Krzysztofa Kaczmarzyka walczy jeszcze o czwarte miejsce na zakończenie sezonu 2020/2021.

Futsal Rawicz – Futsal Gostyń 4 : 5 (3 : 1)
1 : 0 – Adrian Nawrot (4’)
2 : 0 – Adrian Nawrot (5’)
2 : 1 – Bartłomiej Staryczenko (7’)
3 : 1 – Tobiasz Dziurdziewski (16’)
3 : 2 – Bartłomiej Staryczenko (26’)
3 : 3 – Robert Przewoźny (29’)
3 : 4 – Tomasz Majchrzak (38’)