Korona Piaski przywiozła wysoką wygraną

Autor: | Zdjęcie: archiwum

Korona Piaski przywiozła wysoką wygraną - Zdjęcie główne

Piotr Sarbinowski (przy piłce) | foto archiwum

Sport Korona Piaski utrzymała przewagę nad Kanią Gostyń w drugiej grupie piątej ligi. W niedzielę drużyna Michała Roszaka pokonała na trudnym terenie Orkana Chorzemin 4 : 0.

W 27. kolejce Korona Piaski udała się do Chorzemina. Z Orkanem drużyna Michała Roszaka zmierzyła się już po raz trzeci w bieżącym sezonie. W pierwszej rundzie Korona rozgromiła zespół z Chorzemina 7 : 0. Orkan i Korona miały też okazję rywalizować w pucharze. Tu ponownie Korona była lepsza, ale spotkanie było bardziej zacięte. W niedzielę lider drugiej grupy piątej ligi pokonał ekipę Sławomira Komasy po raz trzeci. Goście objęli prowadzenie już w trzeciej minucie. W polu karnym sfaulowany został Piotr Sarbinowski i Jakub Rerak wykorzystał "jedenastkę". Na kolejne gole trzeba było czekać prawie osiemdziesiąt minut. Ostatnie kilkanaście minut meczu było niezwykle skuteczne w wykonaniu Korony, która wygrała 4 : 0 i utrzymała przewagę nad Kanią Gostyń.

- Meczu w Chorzeminie każdy się obawia. Nikt tu nie ma łatwo. Po remisie z Promieniem chłopacy byli jednak mocno zmotywowani. Szybko zdobyliśmy gola. Byliśmy stroną dominującą, były sytuacje, jednak nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Brakowało drugiego gola, żeby grało nam się spokojniej. W końcówce gospodarze stracili koncentrację. Popełnili więcej błędów i wykorzystaliśmy to - podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

W najbliższą sobotę dojdzie na Piaskach do pojedynku na szczycie drugiej grupy piątej ligi. W derbach powiatu gostyńskiego Korona Piaski będzie podejmować Kanię Gostyń. Mecz odbędzie się z udziałem kibiców. Początek pojedynku godz. 17.00.

Orkan Chorzemin – Korona Piaski 0 : 4 (0 : 1)
0 : 1 – Jakub Rerak – z rzutu karnego (3’)
0 : 2 – Piotr Sarbinowski (80’)
0 : 3 – Szymon Słoma (85’)
0 : 4 – Dariusz Naskrent (90+4)
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Jankowiak, Cubal, Frąckowiak, H. Szymczak, Rerak (83’ D. Naskrent), P. Skrzypczak (65’ Berchert), Słoma (86’ W. Skrzypczak), Fabich (59’ Dziura), Sarbinowski