Pinsel-Peter Krobianka Krobia za burtą Pucharu Polski

Sport Pinsel-Peter Krobianka Krobianka odpadła z Fortuna Pucharu Polski WZPN. W 1/8 trzecioligowy Sokół Kleczew pokonał drużynę Dariusza Wiśniewicza 2 : 0. Goście zdobyli bramki ze stałych fragmentów gry.

Mecz 1/8 Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Pinsel-Peter Krobianką Krobia a Sokołem Kleczew rozegrany został w Pudliszkach. Gospodarze w poprzedniej rundzie rozgrywek pucharowych pokonali w serii rzutów karnych Lubuszanina Trzaciankę. Zespół Mariusza Bekasa awans wywalczył w Piaskach też w rzutach karnych. Pierwsza połowa środowego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Trzecioligowiec niczym nie zachwycił, natomiast gospodarze dobrze się bronili. W przerwie trener gości dokonał kilku zmian. Po zmianie stron piłkarze Sokoła podkręcili tempo i zepchnęli Krobiankę do defensywy. Dalej jednak mieli problemy z dojściem do sytuacji bramkowych. Awans trzecioligowcowi przyniosły stałe fragmenty gry. W 60. minucie z rogu boiska dośrodkował Michał Ciarkowski i Łukasz Zagdański pokonał Marcina Porzucka. W 88. minucie Łukasz Zagdański pokonał golkipera Krobianki po raz drugi. Tym razem wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Druga połowa spotkania należała do gości, jednak Pinsel-Peter Krobianka mogła pokusić się o gola. W 68. minucie najlepszą okazję dla gospodarzy miał Miłosz Urbański, ale z pola karnego uderzył zbyt słabo by pokonać bramkarza Sokoła.

- Zagraliśmy solidny mecz. Tanio skóry nie sprzedaliśmy. Szkoda, bo przestrzegałem chłopaków przed stałymi fragmentami gry Sokoła. Po stracie bramki mieliśmy swoją sytuację. Gdyby Miłosz lepiej uderzył byłoby ciekawiej. Cieszę się, że wszyscy mogli zagrać. Nikt mnie nie zawiódł. Byliśmy bardzo dobrze ustawieni w defensywie. Mieliśmy ich "rozczytanych". Wiedzieliśmy jak przeciwnik funkcjonuje i zawodnicy na pewne rzeczy byli uczuleni - podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia

Zadowolony po meczu z osiągniętego celu, jakim był awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski WZPN był trener gości.

- W pierwszej połowie nie wychodziło nam to, co chcieliśmy grać. Zbyt wiele nie potrafiliśmy sobie stworzyć. W drugiej połowie podnieśliśmy jakość zawodniczą i od razu było widać, że pod bramką przeciwnika zaczęło się dziać coś ciekawego. W pucharze chodzi o to żeby awansować i to nam się udało. Brawa dla gospodarzy za ambitną postawę. Zagrali dobre spotkanie - podsumował Mariusz Bekas.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Sokół Kleczew 0 : 2 (0 : 2)
0 : 1 - Łukasz Zagdański (60')
0 : 2 - Łukasz Zagdański (88')
Pinsel-Peter Krobianka Krobia: Porzucek - Jędrzej Knapp, Szumny, Brodziak (83' Pospiech), Kokot, Tonkiewicz (46' Szpurka), Gembiak (83' Kędziora), Pijanowski (46' Chwaliszewski), Urbański (73' Glapiak), Joachim Knapp, Woźniak (74' Borowczyk)