Reklama

Z wiatrem 10 kilometrów po ulicach Gostynia

Opublikowano: 19 kwietnia 2015 17:13
Autor: Agata Fajczyk

Z wiatrem 10 kilometrów po ulicach Gostynia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

Reklama

- Pogoda idealna, jeśli chodzi o temperaturę - mówili zawodnicy, którzy wystartowali dziś w biegu Nasza Dycha 2015 w Gostyniu. - Silne porywy wiatru przeszkadzały, szczególnie na odcinkach, na których trzeba było biec pod wiatr - dodawali. Ale wszyscy z grupy, liczącej blisko 600 osób, dotarli do mety. Pokonali 10 km i mają za sobą udział w kolejnych zmaganiach z cyklu Nasza Dycha.

Z powiatu gostyńskiego do udziału w biegu zapisało się w sumie 189 osób, ale dotarli także goście z Poznania, Swarzędza, Leszna, Dolska, Śremu, Kościana i Rawicza. Na linii startu stanęli również reprezentanci Ukrainy i Kenii. Co ostatni nie pozwolili wygrać faworytowi dzisiejszych zmagań w biegu na 10 kilometrów - Adamowi Nowickiemu (30:14 min. - trzeci na mecie). Do startu zawodnikom "wystrzelili" burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i senator RP Marian Poślednik. Wśród biegaczy znalazł się m.in. gostyński starosta Robert Marcinkowski. Przyznał, że podczas dzisiejszych zmagań osiągnął prywatny sukces, bo ustanowił swój rekord życiowy - przybiegł na metę z czasem 46,01 minut. A medal, który - jak wszyscy - otrzymał po zakończeniu biegu, zadedykował swojej rodzinie. - Nie jest ważne miejsce, ważna jest przyjemność z biegania i to, że możemy wszystkim mieszkańcom powiatu gostyńskiego dać przykład, że zwykli ludzie, którzy na co dzień pracują w firmach, instytucjach, biurach, mogą też propagować zdrowy tryb życia i po prostu biegać - powiedział. Włodarz powiatu przyznał, że bardzo lubi ten rodzaj treningu i stara się raz w tygodniu przebiec 10 km trasami, prowadzącymi po gostyńskiej ziemi.

Najstarszym zawodnikiem, który dziś wziął udział w gostyńskim biegu Nasza Dycha jest Michał Szkudlarek z Przysieki Polskiej, który ma 82 lata. Z kolei wśród kobiet najstarszą i bardzo wysportowaną okazała się Anna Małecka z Kamieńca, która w tym roku ukończy 60 lat. Niestety, wśród biegaczy nie pojawiła się zapowiadana Agnieszka Janasiak - polska lekkoatletka, specjalistka od długich dystansów, srebrna medalistka mistrzostw Polski w maratonie (Dębno 2009). Na start w dzisiejszych zawodach nie pozwoliła jej kontuzja.

Głównym organizatorem II biegu Nasza Dycha Gostyń 2015 było Gostyńskie Towarzystwo Sportowe Citius.

W ramach biegu Nasza Dycha w Gostyniu dziś odbyły się również I Mistrzostwa Pracowników Pomocy Społecznej w Biegu na 1500 m.
 

Wyniki

I miejsce - David Kiprono Metto - 29:35 min

II - Gilbert Kipgoskei 29:37 min

III - Adam Nowicki 30:14 min

Zobacz, jak mali rowerzyści spędzili majówkę na kartodromie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 6 lat temu | ocena +1 / -0

    MiS

    Brawa dla Organizatorów! Taka impreza może być co miesiąc!