Reklama

Zrobione własnoręcznie, jak i kupione. Klasyczne i skrzynkowe

Opublikowano: 15 października 2019 13:49
Autor: Bogdan Bujak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

Reklama

Z roku na rok coraz większą skalę przybiera Dzień Latawca w Pudliszkach (12 października). Obecnie ma on już bardziej formę pikniku rodzinnego przygotowywanego przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Fenrycha oraz radę rodziców. Pomysłodawczyniami całego przedsięwzięcia są pedagog: Beata Cebulska i Jagoda Grzelczak. W jej „rozkręcanie” mocno zaangażowali się także nauczyciele i rodzice.

Na organizowaną od ponad dekady imprezę od pewnego momentu zaczęli zjeżdżać mieszkańcy z okolicznych miejscowości. Bo widok 60 czy 70 latawców w powietrzu robi wrażenie.

– W tym roku mieliśmy zapisanych startujących w konkursie latawcowym 79 latawców – mówi Andrzej Żołędziowski ze Szkoły Podstawowej w Pudliszkach.

Idealne warunki do lotów - słońce i wiatr - sprawiły, że w niedzielne przedpołudnie na niebie nad stanicą myśliwską w Karcu pojawiło się wiele latawców. Takich robionych własnoręcznie, jak i kupionych, klasycznych i skrzynkowych.

– Ja pamiętam nasze czasy, dużo niedzieli spędzonych w taki sposób. Niesamowitą radochę związaną z samą konstrukcją, szansą na zobaczenie, czy one latają. A my dzisiaj, dzięki naszemu piknikowi integracyjnemu staramy się odciągnąć dzieci od mediów: komputerów, smartfonów, tabletów i tak dalej. Wyciągnąć na zieleń, świeże powietrze – tłumaczy jeden z podstawowych celów Dnia Latawca nauczyciel w pudliszkowskiej podstawówce.

Drugi, to nauka przez doświadczenie.

– Przykładowo wykorzystanie jakichś najprostszych praw fizyki. Dziecko, które puszcza latawca jest dzięki temu w stanie zrozumieć, że im dłuższy ogon, tym latawiec jest bardziej stabilny – dodaje nauczyciel.

No i oczywiście integracja, dzięki której rodzice są w stanie przekazać życiowe doświadczenia swoim pociechom.

Przeczytaj również: ruszyła akcja Mikołaje dla najuboższych rodzin z naszego terenu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.