Reklama

Dyrekcja szpitala się tłumaczy i przeprasza. Komunikat w sprawie mobilnego punktu pobrań

Opublikowano: 24 lutego 2021 09:25
Autor: Agata Fajczyk | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Dyrektor SP ZOZ w Gostyniu tłumaczy | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor SP ZOZ w Gostyniu Justyna Jaskulska wystosowała komunikat, w którym tłumaczy i wyjaśnia, co się wczoraj wydarzyło w mobilnym punkcie pobrań.

Reklama

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego, którzy wczoraj oczekiwali na pobranie wymazów przy pustym namiocie  mobilnego punktu pobrań w Gostyniu, interweniowali w mediach. Byli oburzeni tym, że - mimo wyznaczonych w otrzymanych SMS-ach godzin - nikt nie poinformował ich o zmianach w wykonywaniu testów na obecność koronawirusa w organizmie.

 

Osoby, u których istnieje podejrzenie koronawirusa przyjechały na pobranie wymazów zgodnie z wyznaczoną godziną, na parking przy stadionie miejskim w Gostyniu. I co zastały? 

Pustkę w namiocie, przeznaczonym do mobilnego punktu pobrań. 

Niektórzy skontaktowali się z lekarzami POZ, żeby upewnić się, czy oni przy kierowaniu na testy, nie pomylili godzin. Medycy byli zaskoczeni zaistniałą sytuacją. Okazuje się, że wszystko jest w porządku, a komunikat o zmianach godzin, jakie umieściło starostwo powiatowe jest aktualny.

 - W sanepidzie usłyszeliśmy odpowiedź, że postarają się i może ktoś tutaj przyjdzie. W szpitalu - z tego, co słyszałem - dyrekcji nie ma na miejscu i nie wiedzą, co z tym zrobić - informował jeden z oczekujących. 

- Jeśli kogoś kieruje się na wymazy na konkretną godzinę, to ktoś powinien tutaj być - mówił z rozżaleniem inny mężczyzna. 

WIĘCEJ O ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI TUTAJ

Afera w mobilnym punkcie pobran w Gostyniu. Co było powodem?

Dyrektor SP ZOZ w Gostyniu Justyna Jaskulska skierowała do mediów specjalny komunikat, w którym wyjaśnia, jak wczoraj doszło do sytuacji, która zbulwersowała mieszkańców z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Przyjechali na wymazy, ale w namiocie mobilnego punktu pobrań przy ul. Sportowej w Gostyniu w wyznaczonych godzinach po południu nie zastali pielęgniarza. O zmianach nie zostali poinformowani.

Co się stało? Dyrektor Justyna Jaskulska wyjaśnia, że we wtorek 23 lutego 2021 r. osoby z podejrzeniem koronawirusa mogły wykonać wymaz w godzinach wcześniej ustalonych, a między godziną 14.00 a 16.00 punkt był nieczynny ze względu na niedyspozycję osoby pobierającej próbki, w szpitalu. 

- W tym dniu w mobilnym punkcie pobrań przy ul Sportowej 1 umieszczony został komunikat z informacją, że umówione  osoby, w celu pobrania wymazu, powinny się udać się do SPZOZ w Gostyniu. Niestety, z przyczyn nam nieznanych informacja został ściągnięta. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy - czytamy w komunikacie.

 

- Jednocześnie informujemy, że od środy 24 lutego 2021 r. mobilny punkt pobrań będzie funkcjonował jak do tej pory - na ul. Sportowej 1, w wyznaczonych wcześniej godzinach - dodaje Justyna Jaskulska.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.