Reklama

MIRAGE z wyróżnieniem inspekcji pracy

Opublikowano: 14 lutego 2018 08:34
Autor: Izabela Skorzybót

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Firma „MIRAGE” Moniki Bielki z Gostynia otrzymała wyróżnienie Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu w XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.

Kolejnych dwóch przedsiębiorców z terenu powiatu gostyńskiego, SZACH TECHNIK sp. z o.o. z Gostynia oraz Adamar Adam Komorniczak z Gostynia, zostało laureatami programu: „Zdobądź dyplom Państwowej Inspekcji Pracy”.

Wręczenie nagród laureatom miało miejsce 8 lutego 2018 roku w Lesznie.

Konkurs „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” adresowany jest do pracodawców. Jego celem jest promowanie tych spośród nich, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy.

W XXIV edycji konkursu z powiatów objętych nadzorem Leszczyńskiego Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy uczestniczyło 3 pracodawców, w tym 2 zakłady w grupie podmiotów zatrudniających do 50 osób oraz 1 zakład w grupie podmiotów zatrudniających do 250 osób. Wszyscy pracodawcy biorący udział w konkursie otrzymali wyróżnienia Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu. Wśród tegorocznych laureatów znalazło się przedsiębiorstwo „MIRAGE” Moniki Bielki z Gostynia. Doceniono działania firmy na rzecz skutecznego przestrzegania przepisów BHP.

Równolegle zaprezentowano wyniki programu prewencyjnego: „Zdobądź dyplom Państwowej Inspekcji Pracy” - edycja 2017. Przeznaczony jest dla pracodawców prowadzących zakłady produkcyjne, handlowe i usługowe, z których działalnością wiążą się zagrożenia zawodowe i zdrowotne, zatrudniający do 20 pracowników.

Idea programu oparta jest na zasadzie samokontroli, gdzie pracodawca, przy pomocy przygotowanych przez PIP narzędzi (listy kontrolnej z komentarzem) i pomocy inspektora pracy jako eksperta, identyfikuje występujące w zakładzie problemy i nieprawidłowości, ocenia ich skalę oraz określa sposoby i terminy ich likwidacji.

W 2017r. w programie uczestniczyło 10 pracodawców. Z terenu powiatu gostyńskiego dyplomy otrzymały firmy: SZACH TECHNIK sp. z o.o. z Gostynia (branża elektromechaniczna) oraz Adamar Adam Komorniczak z Gostynia (branża handlowa – sklep delikatesy spożywcze).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

    czytelnik

    tutaj pan starosta do zdjecia pozuje a ze w instytucji jemu podległej odchodzą w z pracy z instytucji państwowej nie widzi i nic z tym nie robi to dziwne?

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Robus

    A Pani Niemka jak przyjmowała na czarno to już niedziela zresztą teraz niejest lepiej pozdrawiam wyzyskiwaczy