Reklama

Rewitalizacja centrum Krobi już za kilka miesięcy

Opublikowano: 2 marca 2021 14:00
Autor: Bogdan Bujak | Zdjęcie: Gmina Krobia

Oferta firmy Polskie Surowce Skalne Spółka z.o.o. Grupa Budowlana Bielany Wrocławskie w przetargu na rewitalizację rynku w Krobi opiewała na 3,9 mln zł | foto Gmina Krobia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbardziej oczekiwany etap rewitalizacji przestrzeni miejskiej Krobi, czyli modernizacja rynku może rozpocząć się jeszcze w I półroczu 2021 roku. Władze gminy podpisały właśnie umowę z wykonawcą, który zobowiązany jest zakończyć wszelkie prace do połowy przyszłego roku.

Reklama

Realizacją przedostatniego etapu „ożywiania” ścisłego centrum miasta zajmie się Polskie Surowce Skalne Spółka z.o.o. Grupa Budowlana Bielany Wrocławskie. Oferta tejże firmy została uznana za najkorzystniejszą spośród 8 złożonych w przetargu na rewitalizację rynku, który ogłoszono jeszcze pod koniec ubiegłego roku.

- Złożona przez wykonawcę robót oferta opiewa na kwotę ponad 3,9 mln zł i co warto podkreślić, jest ona o ponad 900 tys. zł niższa od środków, zaplanowanych na ten cel w gminnym budżecie - mówi Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Zakres prac w ramach inwestycji „Przebudowa Rynku w Krobi”, realizowanej w ramach projektu „Rewitalizacja społeczno-przestrzenna zdegradowanego obszaru Krobia Centrum” obejmuje przede wszystkim przebudowę nawierzchni chodników oraz jezdni, miejsc parkingowych, budowę nowego oświetlenia, sieci elektroenergetycznej oraz renowację odwodnienia. Mają pojawić się także nowe elementy małej architektury, które mają nadać rynkowi charakteru bardziej rekreacyjnego. Natomiast nadal trwają rozmowy odnośnie zagospodarowania terenów zielonych: gdzie i ile takich „wysp” powstanie.  

Rewitalizacja krobskiego rynku była też uzgadniana i faktycznie nadal „dogrywane są” ostatnie szczegóły z wielkopolskim konserwatorem zabytków.

- Realizacja zadania, oprócz poprawy walorów estetycznych terenu obejmującego historyczny układ urbanistyczny, przyczyni się też do zwiększenia bezpieczeństwa, zwłaszcza wśród uczestników ruchu pieszego, czemu służyć będzie między innymi wprowadzenie tak zwanej strefy zamieszkania - dodaje Adam Sarbinowski.

Przypomnijmy, prawie 11 milionowe dofinansowanie na największą inwestycję w historii gmina otrzymała prawie 2 lata temu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Od tego czasu zrealizowano szereg przedsięwzięć rewitalizacyjnych w przestrzeni miejskiej Krobi, m.in. wybudowano Krobskie Centrum Usług Społecznych, na ukończeniu jest nowa biblioteka publiczna, a w trakcie realizacji przebudowa ulic: Szkolna, Pl. Tadeusza Kościuszki, Ogród Ludowy oraz Prof. Józefa Zwierzyckiego.

Rewitalizacja była konsultowana na bieżąco z mieszkańcami Krobi podczas Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Krobia na lata 2015-2022. Mieli ono wgląd w działania samorządu oraz bezpośredni wkład w opracowywanie dokumentacji projektowej, będącej podstawą realizacji przedsięwzięcia. Przebudowa rynku jest przedostatnim etapem całego procesu mającego prowadzić do ożywienia przestrzenie miejskiej i nadania my nowych funkcji.

Zdjęcia: Gmina Krobia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Hihi

  A ty pewno z wielkiego miasta haha

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -1

  Mieszkaniec

  W Nieparcie to niech dbają oto co mają bo Gmina Krobia to nie tylko ta strona gminy ale jest miasto i Inne wioski nie którzy cały czas nie mogą ponieść klęski chyba po wyborach bo widać jakie przytyki dają nie potrzeba być politykiem lub startować w wyborach bo to zauważyć .

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -2

  hihihi

  U wieśniaków najważniejsza "fasada" i kiełbasa wyborcza. Niedoczekanie!

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  hhh

  jak zra cipsy to maja

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Krobiak

  Po jakiego grzyba to wszystko jest robione.?? Na boisku szkolnym gdzie dzieci miały lekcje wychowania fizycznego postawiliście czytelnie która potrzebna jest w Krobi jak nie powiem co. Najlepiej zbudujcie jeszcze cos na bieżni poniżej boiska a za chwile bedziemy mieli bardzo dużo dzieci z nadwagą bo przeciez gdzie maja biegac ...na korcie tenisowym??? Podniecacie sie ta rewitalizacja jakby nie było ważniejszych spraw do wykonania w Krobi

  • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

   ffg

   zebys sie głupio pytał

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Anonim

  A może tak zainwestować w kanalizację w Nieparcie!

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   Mieszkaniec Niepartu

   A może tym się gazeta zainteresuje ,mieszkańcy są zalewani przez nieczystości. Mają już dość takiego mieszkania gdzie raz w tygodniu piwnicach wylewa szambo,a kanaliza obiecana od 10 lat. Drogi koło bloków bardzo przykry widok (wielkie dziury,druty wystające z betonowych płyt, jak popada bloto do kolan ),a gmina nie robi nic .Gogolewie jakoś potrafili założyć kostkę. Po co płacimy te podatki jak u nas od lat 30 nic nie robione .