Reklama

Wymuszenie pierwszeństwa. Karetka zderzyła się z osobówką [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA]

Opublikowano: 10 października 2020 13:05
Autor: Agata Fajczyk

Wymuszenie pierwszeństwa. Karetka zderzyła się z osobówką [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Karetka transportowa zderzyła się z autem osobowym na drodze Poniec- Waszkowo.

 

Kierująca osobówką i dwie osoby z drugiego pojazdu (wiozącego pacjentów na dializy) trafiły do szpitala. Droga jest zablokowana. Więcej informacji wkrótce. 

[AKTUALIZACJA godz. 13.55]

Do zdarzenia doszło na trasie Poniec - Waszkowo, a dokładnie na skrzyżowaniu z szosą do miejscowości Zawada około godz. 12.30. Karetka transportowa, wioząca osoby na dializy uczestniczyła w kolizji z samochodem osobowym marki Daewoo Lanos. Jak ustalili policjanci, doszło do wymuszenia pierwszeństwa.
 

W kolizji brało udział w sumie 7 osób, w tym 8-letnia dziewczynka, pasażerka samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby: zespoły ratownictwa medycznego, policje oraz straż pożarną - 2 zastępy JRG Gostyń oraz OSP Poniec, a ponieważ do wypadku doszło na granicy powiatów gostyńskiego i leszczyńskiego na terenie gm. Poniec pojawiły się jednostki z powiatu leszczyńskiego (JRG Leszno i OSP z Rydzyny).
 

- Na mocy decyzji ratowników medycznych, które przybyły na miejsce zdarzenia, dwie osoby z transportowej karetki zostaną przewiezione do gostyńskiego szpitala. Natomiast z samochodu osobowego do lecznicy dotrze tylko kierująca. Dziecko pozostało na miejscu, pod opieką ojca, który dojechał po otrzymaniu wiadomości o zderzeniu pojazdów - powiedział na miejscu asp. sztab. Wojciech Idkowiak, dowódca akcji.
 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na upewnieniu się, czy podjęto odpowiednie środki ostrożności i zabezpieczenia ochrony osobistej w związku z panującą pandemią. Dokonano oceny stanu poszkodowanych, udzielono pomocy przedmedycznej oraz wsparcia psychicznego. Dziewczynka z samochodu osobowego otrzymała maskotki od policjantów i strażaków.

- Jak się okazało wszyscy uczestnicy zdarzenia byli przytomni. Dwie osoby, przewożone karetką transportową wymagały hospitalizacji lub konsultacji lekarskiej - dodał Wojciech Idkowiak.

[AKTUALIZACJA godz. 14.15]


Są też wstępne ustalenia gostyńskiej policji, która prowadziła działania wyjaśniając okoliczności kolizji. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Nastąpiło wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez prowadzącą daewoo.

- Wyjechała z drogi podporządkowanej prowadzącej do miejscowości Zawada. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu busowi, który poruszał się po drodze głównej i w ten sposób doprowadziła do bocznego zderzenia. Mamy uszkodzone auta i troje poszkodowanych - wyjaśniała na miejscu starszy sierżant Marta Ławniczak.

Nie są znane uszkodzenia pojazdów, ani też obrażenia poszkodowanych.

- Kierująca pojechała do szpitala w Lesznie na prześwietlenie barku - poinformowała st. sierżant Marta Ławniczak.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Jasio

    Niestety pewnie samochody nadają się jedynie na złom. W [...] przyjmują samochody w każdym stanie- również te powypadkowe.