Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

135 pakietów trafiło do seniorów

› Kultura i Rozrywka 7 miesięcy temu    11.10.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Monika Curyk z KPP Gostyń zapoznała emerytów i rencistów z inicjatywą na rzecz bezpieczeństwa osób starszychKrobia. Monika Curyk z KPP Gostyń zapoznała emerytów i rencistów z inicjatywą na rzecz bezpieczeństwa osób starszych fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak, Maciej Mostowy

Dotychczas w Ludwinowie Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - koło nr 3 w Krobi zwyczajowo organizował imprezę na zakończenie lata. Tym razem jednak tutejsi emeryci i renciści stwierdzili, że „u siebie najlepiej” i pożegnania najbardziej słonecznej pory roku zrobili w krobskiego restauracji „Darwid”. Towarzyszyła im grupa członków pępowskiego koła PZERiI.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA

Zanim jednak seniorzy przystąpili do zabawy, na której wszyscy z reguły balują do późna, najpierw górę wzięły spraw bardziej oficjalne. Sprawy ważne, bo dotyczące bezpośrednio bezpieczeństwa seniorów na co dzień. Aspirant sztabowy Monika Curyk z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zaprezentowała tzw. pakiet życia.

– Od lat 90-tych statystyczny Polak postarzał się aż o 7 lat. Dlatego postanowiliśmy zająć się w szczególności tą grupą społeczeństwa, ponieważ uważamy, że jesteście państwo szczególnie narażeni na różnego rodzaju działania przestępcze. Zresztą na pewno słyszeliście coś państwo o przestępcach działających na tak zwanego „wnuczka”. I między innymi dlatego powstał pakiet życia – mówił do zebranych gostyńska policjantka.

135 pakietów, które mają postać pudełek trafiło do uczestników spotkania. Zgodnie z przeznaczeniem mają swoim właścicielom służyć nie tylko w przypadku, gdy padnie on ofiarą przestępstwa, ale także w razie m.in. nagłego ataku choroby i konieczności udzielenia pomocy przez ratowników medycznych czy strażaków.

Jeszcze przed kawą i ciastkiem, do których wszyscy zasiedli miał miejsce bardzo miły moment. Ponieważ w dniu imprezy przypadały imieniny Teresy, wszystkie panie o tym imieniu na sali otrzymały kwiatki, odśpiewano głośne „Sto lat” oraz „szczere życzenia zdrowia, szczęścia i powodzenia”. Damy nie pozostały dłużne i każdy, z biesiadnych stołów mógł poczęstować się słodyczami.

Całą relację z wydarzenia znajdziesz w jutrzejszym wydaniu „Życia Gostynia”.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A