Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

230 milionów tak sobie przepłynęło

› Sport i rekreacja 9 miesięcy temu    7.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Większość mieszkańców Gostynia dziś nie wyobraża sobie miasta bez pływalni „Na fali”. Minęło 10 lat, kiedy obiekt został oficjalnie otwarty. Czy jesteście w stanie uwierzyć, że przez dekadę, ogólnie rzecz biorąc, zużyto w obiekcie blisko 230 milionów litrów wody? Instytucja w tym czasie zarobiła ponad 16 milionów ze sprzedaży karnetów i biletów.

R E K L A M A

Rekiny biznesu - kto? za co?

Jeszcze kilkanaście lat temu to leszczyński „Akwawit” był najpopularniejszą krytą pływalnią w regionie, czynną przez cały rok - z basenami z podgrzewaną wodą i lekcjami pływania. Gostynianie nie mieli dużego wyboru. Teraz Gostyń też ma swój rekreacyjny obiekt. Administratorem krytej pływalni jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu. Przez dekadę instytucją zarządzało 2 dyrektorów. Do czerwca 2008 r. szefem był Jan Wabiński, zaraz po nim „stery” przejął Zbigniew Kordus i steruje pływalnią do dziś. W dniu otwarcia krytej pływalni czyli - 30 maja 2008 r. miał 35 lat. I wtedy pełnił funkcję menedżera sportu – kierownika krytej pływalni.

Basen od momentu oddania go do użytku do dziś, pracuje nieprzerwanie. W ciągu każdego roku - oprócz przerw technologicznych - jest zamykany tylko w pojedyncze dni np. święta itp. Praca na pływalni trwa przez 24 godziny, od rana do późnego wieczoru (w godz. 6-22) basen jest czynny dla klientów.

- Po zamknięciu do obiektu wkraczają służby i odbywa się gruntowne sprzątanie. Wiele prac remontowych wykonywane jest w nocy, aby nie przeszkadzać klientom. Zarządzanie tego typu obiektem jest trudne i odpowiedzialne - wyjaśnia Zbigniew Kordus. Przyznaje, że praca na stanowisku „zarządcy” tak dużym obiektem póki co sprawia mu wielką frajdę. - Przez 10 lat minęło zdecydowanej poprawie uległa infrastruktura sportowa na terenie gminy - mówi dyrektor i nie ukrywa, że duży wpływ miało na to otwarcie krytego basenu. W ciągu dekady odwiedziło go ponad 1,5mln osób. Nauczyło się tu pływać ponad 93 tysięcy osób. - Było u nas ponad 9 tysięcy przedszkolaków. W ramach lekcji wychowania fizycznego pływało na gostyńskim basenie ponad 123 tysiące uczniów - wspomina dyrektor gostyńskiego OSiR-u.

Przez 10 lat na gostyńskiej pływalni:

- ogólnie zużyto 229 514 m3 czyli 229 514 000 litrów wody.

- nauczyło się pływać 93 tys. osób

- w okresie od czerwca 2008 r. do kwietnia 2018 r. kryta pływalnia zarobiła 16 056 132 zł ze sprzedaży biletów i karnetów;

- z wynajmu lokali oraz reklam i automatów dodatkowo wpłynęło do budżetu 580 054 zł

- od 2008 do 2018 roku zorganizowano blisko 80 imprez dla dzieci i młodzieży oraz imprez tematycznych np. zajęć nurkowania, Gostyńska Liga Pływacka, Szkolne Mistrzostwa w Pływaniu,

- w momencie otwarcia pływalni pracowało w OSiR 41 osób (w tym 28 na pływalni); obecnie w OSiR pracują 52 osoby w tym 30 na pływalni

Pływalnia przez 10 lat pracuje nieprzerwanie. Wykonywano tam jednak szereg mniejszych i większych prac remontowych. Największe to: naprawa kotła 8 995,20 zł netto; wymieniano baterie natryskowe za kwotę 17 215 zł netto i stanowisko kasowe, którego koszt wyniósł 8 943 zł netto; wdrożono system nowy ESOK za 40 849 zł netto; zamontowano przemienniki przy pompach obiegowych - koszt 14 022 zł brutto - to spowodowało obniżenie poboru prądu;  naprawiono zjeżdżalnię wodną za kwotę 8 180 zł netto; w 2017 r. nastąpiła wymiana pieca CO, a jego zamontowanie kosztowało 118 650 zł.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Użytkownik
9 miesięcy temu ocena: 80%  4
To może dyrektor podejmie decyzję o wymianie sauny infraed na nową.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pawel
9 miesięcy temu ocena: 0%  3
Stery sie trzymie a nie sprawuje. Pi drugie pływalnia jest zamknięta na czas przerwy technologicznej....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
9 miesięcy temu ocena: 0%  2
A ile kosztowała pływalnia i jakie były koszty przez te 10 lat?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ t.r.
9 miesięcy temu ocena: 67%  1
A co? Liczysz, że pływalnia to inwestycja która na siebie zarobi? To Cię zmartwię, bo na całym świecie tak jest, że do tego typu obiektów się dokłada, bo mają służyć mieszkańcom. Tak samo jak nie zwracają się ławki w parku czy miejskie iluminacje ...
R E K L A M A
R E K L A M A