Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Zjedli cały basen, z pływakami! [FILM]

› Aktualności 9 miesięcy temu    3.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
W piątkowy wieczór gostyńska pływalnia świętowała urodziny - z tortem, drinkami i tańcamiW piątkowy wieczór gostyńska pływalnia świętowała urodziny - z tortem, drinkami i tańcami fot. A. Fajczyk

- Mamo, mamo! Ja chcę zjeść główkę pływaka! - zawołał jeden z chłopców, kiedy zobaczył ogromny urodzinowy tort, przygotowany z okazji jubileuszu gostyńskiej pływalni „Na Fali”. Podczas obchodów urodzin nie zapomniano o słodkościach, tańcach i drinkach - oczywiście bezalkoholowych.

Urodzinowa impreza początkowo miała sportowy charakter. Na basenie 9 chętnych rywalizowało w Indywidualnych Zawodach Pływackich na dystansie 1500 metrów (60 razy długość basenu). Najlepszemu zawodnikowi (Jakubowi Kubala z Leszna) pokonanie dystansu zajęło około 21 minut.

Pogoda trochę pokrzyżowała plany organizatorom. Jak urodziny, to musi być tort. I właśnie w piątkowy wieczór, kiedy uczestnicy urodzinowego festynu mieli go skosztować, nad Gostyń naciągnęły burzowe chmury i zaczął padać deszcz. Ale ciasto w kształcie dużego, głównego basenu, z figurami pływaków na torach, pojawiło się w holu pływalni. Wtedy duch rywalizacji odpuścił, a wszystkim udzielił się klimat świętowania.

- Sto lat! Sto lat! Niech żyje, żyje nam! - zaśpiewali obecni goście. - 100 lat niech żyje nam! A kto? Basen! - w ten sposób urodzinowi goście rozpoczęli uroczyste świętowanie. Krojeniem tortu zajęli się burmistrz Gostynia Jerzy Kulak oraz dyrektor Zbigniew Kordus i pracownicy OSiR w Gostyniu. Szybko znaleźli się chętni do spróbowania niebieskiego ciasta. Dzieciom od razu w oczy rzuciły się słodkie figurki. Nikt nie miał wyrzutów sumienia, że „za dużo kalorii”, bo późnej można było co nieco zrzucić - szykowała się wodna dyskoteka.

W piątkowy wieczór pływalnia była otwarta wyjątkowo do północy. Goście - w skromnych strojach (inaczej na basenie nie wypada) bawili się na „mokrej dyskotece. Specjalnie dla nich grał DJ, wystąpiła saksofonistka, uczestników częstowano bezalkoholowymi drinkami pod żywymi palmami.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A