Agro-Tom Lew na fali

Agro-Tom Lew na fali - Zdjęcie główne

Dziesięć punktów po pięciu kolejkach ma już na swoim koncie Agro-Tom Lew Pogorzela. W sobotę beniaminek piątej ligi odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie. Drużyna Michała Roszaka pokonała na wyjeździe Patrię Buk 4 : 2.
    Goście już w 7. minucie objęli prowadzenie. Na czystą pozycję wyszedł Wojciech Kamiński. Po jego strzale piłkę odbił golkiper, a w bramce umieścił ją Mirosław Kaźmierczak. W 27. minucie "prostopadłą piłkę" dostał Adrian Radojewski. Zawodnik Lwa wykorzystał sytuację i po pierwszej połowie goście prowadzili różnicą dwóch goli. W 54. minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, ale losów spotkania nie zdołali odwrócić. W 65. minucie piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Przemysław Ptak, a do bramki skierował ją Artur Jęsiek. Trzy minuty później kibice sobotniego spotkania byli świadkami fantastycznego uderzenia Adriana Radojewskiego. Pomocnik Lwa strzelał z rzutu wolnego z 30 metrów. Piłka wpadła w okienko bramki gospodarzy. Cztery minuty przed końcem miejscowi zdobyli drugą bramkę. Agro-Tom Lew Pogorzela kończył mecz w dziesiątkę, bo za dwie żółte kartki boisko opuścił Mateusz Kubiak. - Dużo działo się w tym spotkaniu. Graliśmy na bocznym boisku w Buku, które jest bardzo wąskie. Gospodarze postawili nam twarde warunki gry. Wchodzili wyprostowanymi nogami. Łokcie pracowały, a sędzia nie reagował. Dlatego nie był to dla nas łatwy mecz, bo gospodarze walczyli bardzo ostro. W obronie mieli jednak dziury i grali bardzo wysoko. Szukaliśmy prostopadłych piłek i kilka sytuacji po takich zagraniach mieliśmy – powiedział po spotkaniu trener Agro-Tom Lwa Pogorzela Michał Roszak.

Patria Buk – Agro-Tom Lew Pogorzela 2 : 4 (0 : 2)
0 : 1 – Mirosław Kaźmierczak (7’)
0 : 2 – Adrian Radojewski (27’)
1 : 2 – (54’)
1 : 3 – Artur Jęsiek (65’)
1 : 4 – Adrian Radojewski (68’)
2 : 4 – (86’)
Agro-Tom Lew: Szuba – Rolnik, Kubiak, Wawrocki, Jęsiek, Niedźwiedź, Ptak, Radojewski, Kaźmierczak, Krystkowiak (70’ Mhatchane), Kamiński (80’ Ziembiński)