Długo na to czekali. Krobianka z pierwszą wygraną

Długo na to czekali. Krobianka z pierwszą wygraną - Zdjęcie główne

Dopiero w piątej kolejce pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Pinsel-Peter Krobianki Krobia. Po dobrym meczu drużyna Dariusza Wiśniewicza pokonała Grom Plewiska 2 : 1.

Od początku sobotniego spotkania gospodarze przejęli inicjatywę, jednak w pierwszej części nie potrafili zdobyć gola. Najbliższy pokonania Rafała Korbika był Marcin Masełkowski. Po uderzeniu napastnika piłka odbiła się od poprzeczki. Mimo kilku sytuacji kibice Pinsel-Peter Krobianki na pierwszą bramkę czekali do 49. minuty. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Marcin Masełkowski. W 57. minucie gospodarze prowadzili już 2 : 0. Krobianka wyszła z szybkim atakiem. Piłkarze wymienili kilka podań i pewnym uderzeniem Miłosz Urbański zdobył gola. Mając dwubramkową przewagę gospodarzom grało się dużo łatwiej. Miejscowa drużyna dochodziła do kolejnych sytuacji bramkowych. Okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystali Marcin Masełkowski, Przemysław Kaczmarek i Jędrzej Gembiak. - Najważniejsze dzisiaj były punkty, jednak cały czas zwracałem chłopakom uwagę, żeby grali w piłkę. Praktycznie przez całe spotkanie dominowaliśmy. Stworzyliśmy sobie osiem sytuacji bramkowych. Znów zabrakło skuteczności. Utrzymywaliśmy się przy piłce i kreowaliśmy sytuacje. Jestem zadowolony z chłopaków. Ciężko pracowaliśmy przez tydzień i chłopacy realizowali to, co sobie założyliśmy na to spotkanie. W końcówce zabrakło koncentracji i głupio straciliśmy gola - podsumował sobotnie spotkanie trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Dariusz Wiśniewicz.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Grom Plewiska 2 : 1 (0 : 0)
1 : 0 - Marcin Masełkowski (49')
2 : 0 - Miłosz Urbański (57')
2 : 1 - (90')
Pinsel-Peter Krobianka: Porzucek - Kędziora (31' Gembiak), Gill, Pospiech, Sarbinowski, Szpurka, Tonkiewicz (89' Pawlaczyk), P. Kaczmarek (77' Joachim Knapp), M. Urbański, Chwaliszewski (86' P. Moryson), Masełkowski (80' Nawrot)