Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Aktorzy w hołdzie wolontariuszom i ich czworonożnym podopiecznym

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    7.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Przed spektaklem odbyła się zbiórka karmy oraz kocyków i kołder dla przytuliska dla psów w KrobiKrobia. Przed spektaklem odbyła się zbiórka karmy oraz kocyków i kołder dla przytuliska dla psów w Krobi fot. Bogdan Bujak

– Przez te ostatnie lata przyzwyczaili nas do tego, że spektakle były luźne, zabawne, bardzo radosne. Teraz było inaczej – komentował Ł. Kubiak gratulując nowej sztuki Grupie Teatralnej „Na Fali”.

Przede wszystkim w przedstawieniu „Bagaż doświadczeń” nie znajdziemy ani „grama” gwary, z której tak znani są krobscy aktorzy prowadzeni przez scenarzystkę i reżyser Magdalenę Andrzejewską. Próżno także szukać motywów humorystycznych w sztuce.

Dotychczasowym spektaklom grupy też nie można odmówić przesłania, choćby słynnej „EKO-Janinie”, jednak „Bagaż doświadczeń” jest stricte nastawiony na doświadczenie głębokich emocji. Bo historie Noska, Suzi czy Cezara nie mają wywoływać uśmiechów na twarzy, ale być powodem do refleksji nad sposobem, w jaki traktujemy naszych czworonożnych przyjaciół.

Sama sztuka jest hołdem dla krobskich wolontariuszy oraz ich opiekunki Longiny Pietrzak, którzy od lata dbają o porzucone zwierzaki z najbliższej okolicy.

– Na pewno nie byłoby tego spektaklu, gdy nie działalność przytuliska w Krobi, gdyby nie pani Longina i wiele innych osób. Wiadomo, że taka praca przy zwierzętach to praca bez wakacji, bez wolnych sobót i niedziel. Chcieliśmy tym spektaklem tym bardziej podkreślić tę działalność – mówiła Magdalena Andrzejewska.

Na scenie, obok aktorów stanęli także ci, którzy od lat starają się, aby przysłowiowe „pieskie życie”, choć w części było pieskie dla ich podopiecznych.

 – Serdecznie dziękujemy ludziom dobrej woli, którzy wybrali się na spektakl teatralny ,,Bagaż doświadczeń" z nietypowym biletem w postaci karmy, koca, kołdry – napisali po spektaklu na Facebooku przytuliska dla psów w Krobi wolontariusze.

W spektaklu „Bagaż doświadczeń” wystąpili:

Antosia Olejnik, Wiktor Skorupka, Anastazja Ofierzyńska, Sylwia Ciesielska, Kacper Huchrak, Maria Szwarc, Oliwia Poślednik, Izabela Korcz, Zofia Selwod, Zofia Rejek, Wiktoria Fórmanowska, Weronika Przybył, Joanna Ratajczyk, Martyna Jurkowska, Aleksandra Piechocka

Orszak Trzech Króli w Krobi

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!