Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Alicja w krainie fizjoterapii

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    12.04.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Piaski. Alicja Spełnia się zawodowo w narodowych barwachPiaski. Alicja Spełnia się zawodowo w narodowych barwach fot. Arch. prywatne

Twierdzi, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Zaczęło się od zdobycia złotego medalu przez polskie siatkarki w 2005 roku. To dało impuls do działania i sprawiło, że poprosiła tatę, aby zawiózł ją na pierwszy trening siatkówki w gostyńskiej hali. Potem już były kolejne treningi i mecze. Życie napisało własny scenariusz, marzenia popsuła odnawiająca się kontuzja. Dziś podróżuje po świecie w towarzystwie kadry siatkarek plażowych. Jest ich fizjoterapeutką.

 

- Moim marzeniem było grać z orzełkiem na piersi. Nie było mi to dane, lecz teraz spełniam się zawodowo w naszych barwach narodowych. Jako młody fizjoterapeuta nie mogłam sobie inaczej wyobrazić ścieżki zawodowej - praca jest moja pasją – mówi Alicja Wojciechowska (24 l.) z Piasków.

Jej pierwsza poważną decyzją był wybór szkoły średniej. Poszła za głosem siatkarskiego serca i wybrała liceum w Kościanie, aby móc kontynuować grę w lidze i regularne treningi.

- W trakcie trzyletniej przygody z kościańską siatkówką, doznałam kontuzji - skręcenia stawu kolanowego. Przeszłam pierwszą operację, rehabilitację i powrót na boisko, ale po niedługim czasie kontuzja się odnowiła. To wiązało się z kolejną operacją i długą rehabilitacją – wspomina Alicja Wojciechowska.

Po ukończeniu liceum na kierunku biologiczno-chemicznym, rozpoczęła studia fizjoterapeutyczne na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W ubiegłym roku obroniła tytuł magistra i rozpoczęła swoją drogę zawodową, znając dwie strony medalu - pacjenta i terapeuty.

Pod koniec ubiegłego roku stało się coś niespodziewanego. Po wspomnianej, drugiej operacji, potrzebowała fizjoterapeuty. W ten sposób poznała koleżankę, która grała i studiowała na tej samej uczelni, a tym samym pracowała z dziewczynami z kadry siatkarek plażowych.

- Dzięki tej znajomości, a także odpowiednim szkoleniom fizjoterapeutycznym, pod koniec ubiegłego roku, udało mi się nawiązać z nimi współpracę – mówi.

Pierwsze zgrupowania odbywały się w Spale w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich (obiekt sportowy koło Tomaszowa Mazowieckiego).

- W to miejsce zawsze wracamy na treningi podczas pobytu w Polsce. Najdłuższy wyjazd był w lutym tego roku, z Polski lecieliśmy na World Tour w stolicy Kambodży Phnom Penh a następnie prosto na World Tour do Sydney. Trzytygodniowa przygoda zakończyła się w marcu, po czym wróciliśmy na zgrupowanie do Spały. Sezon plażowy dopiero się zaczyna, także kolejne turnieje dopiero przede mną – mówi A. Wojciechowska.

Tym sposobem „dzięki” dawnej kontuzji, rozpoczęłam przygodę swojego życia. Przyznaje, że znając siatkarski świat, miło jest uczestniczyć w treningach oraz turniejach z siatkarkami światowego formatu zarówno z Polski, jak i innych państw. 

Alicja specjalizuje się w fizjoterapii kobiet w ciąży i połogu, jest w trakcie uzyskania tytułu fizjoterapeuty uroginekologicznego, pracuje również w szkole rodzenia.

- Tematem zaczęłam się interesować jeszcze na studiach. Jako studentka pracowałam w klubie fitness dla kobiet i to właśnie w tym miejscu zauważyłam, że kobiety w ciąży są pozostawione same sobie pod kątem aktywności fizycznej oraz dolegliwości bólowych – zauważa.

Piszemy o tym w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Sukces TĘCZY w Wielkopolskiej Lidze Karate.
 

 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!