Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Bądźmy dumni, że jesteśmy świadkami tak wielkiego wydarzenia

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    28.12.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Manifestacja i prezentacja olbrzymiej flagiPępowo. Manifestacja i prezentacja olbrzymiej flagi fot. A. Twardowska

Efektowną oprawę przybrały w Pępowie obchody setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

 

Mszy świętej towarzyszył chór szkolny pod dyrekcją Leszka Żelaznego, który zaprezentował kolędy z patriotycznymi tekstami. Wspominając bohaterski czyn, delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem powstańców.

TAK manifestowano w Gostyniu - KLIK

- Stojąc dzisiaj nieopodal naszego pępowskiego szpitalika, którego mury pamiętają opatrywanych tam rannych - powstańców ziemi pępowskiej, jesteśmy dumni, że jesteśmy potomkami tych powstańców – mówił wójt Grzegorz Matuszak. Podkreślał wielkość tej chwili. - Taka rocznica zdarza się raz na jakiś czas. Mamy ten zaszczy, że możemy ją przezywać. Bądźmy dumni z faktu, że jesteśmy świadkami tak wielkiego wydarzenia – mówił.

Akcja uroczystości przeniosła się na jezdnię, gdzie grupa lokalnych patriotów i dzieci zaprezentowała olbrzymią flagę o wysokości 3 i długości aż 37 metrów! - Myślę, że happening z flagą jest rzeczą oryginalną, poza tym mam nadzieję, że buduje słuszne postawy patriotyczne. Zaprezentowali ją ludzie, u których ten element patriotyzmu jest mocno zaznaczony – mówił Jacek Śląski, autor projektu olbrzymiej flagi. Znalazły się na niej nawiązania do czterech banerów, które dotychczas wisiały na terenie gminy, w różnych miejscach. Materiałowa flaga zawiśnie teraz na hali sportowej.

Spotkanie zakończono odśpiewaniem hymnu.

Czytaj także o obchodach rocznicy w Poniecu. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!