Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny LP 28 lutego - 6 marca
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Bałaganiarze dobrze się kryją?

› Gospodarka ponad rok temu    29.07.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Miały łapać bezczelnych bałaganiarzy, a tymczasem... okazało się, że winnych nie ma. Chociaż zewsząd płyną informacje o śmieciach w rowach, na poboczach, czy dzikich wysypiskach.

 

Wraz z nadejściem wiosny w powiecie gostyńskim zamontowano kilka fotopułapek – małych, inteligentnych urządzeń, które miały rejestrować niewłaściwe zachowania. Kierowcy i spacerowicze, mieli być w ten sposób kontrolowani przed nieuczciwym wyrzucaniem śmieci. Przypomnijmy, że urządzenia mają zasięg do kilkudziesięciu metrów i aparaty o dużej rozdzielczości. Oprócz zdjęć, mogą także wykonywać filmy.

Powiat gostyński zakupił kilka takich urządzeń, które barwą – wtapiają się w otoczenie. Pozostałe czynniki, jak dokładna ilość, czy lokalizacja, owiane były tajemnicą. Zamontowano je w miejscach nieprzypadkowych, takich, gdzie wcześniej zdarzały się przypadki zaśmiecania. W połowie lipca odbył się pierwszy odczyt urządzeń. Przez kilka dni sprawdzano wszystkie wykonane przez pułapki fotografie i – co zaskakuje - nie stwierdzono żadnego wykroczenia. - Do tej pory na ich podstawie nie stwierdzono kolejnego przypadku zaśmiecania rowów. Fotopułapki są sukcesywnie umieszczane na drzewach przy drogach powiatowych we wszystkich gminach powiatu gostyńskiego – zapewnia Joanna Jakubiak ze Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Także gmina Borek Wielkopolski jest od około dwóch miesięcy w posiadaniu kilku takich urządzeń. Kierownik referatu ochrony środowiska z boreckiego urzędu mówi, że w gminie również nikogo nie złapano na gorącym uczynku.

Piszemy o tym w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Część pieniędzy dostali. Sporo jeszcze brakuje.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!