Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Bezsensowny ogródek. Nigdy tam nie pójdę

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    19.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 18 ocen 3 / 33%
A A A
Mieszkanka Gostynia o wybiegu dla psów: Nigdy tam nie pójdę (...). To jest niepotrzebne, mówią to wszyscy, z którymi rozmawiamMieszkanka Gostynia o wybiegu dla psów: Nigdy tam nie pójdę (...). To jest niepotrzebne, mówią to wszyscy, z którymi rozmawiam fot. A. Fajczyk

Gostyńskie planty, przy ul. Fabrycznej. Ogrodzony teren, za płotem ławki, kosze, pojemniki na psie odchody. Zainteresowani mieszkańcy Gostynia wiedzą, że wkrótce powstanie tam wybieg dla psów. Bardzo się tym interesują. Wydawać by się mogło, że właściciele czworonogów będą zadowoleni, ale opinie na ten temat są różne. Niektórzy chcieliby powstrzymać realizację inwestycji.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA

57-letnia mieszkanka Gostynia domaga się wstrzymania - jak określiła - „tej bezsensownej budowy ogródka dla psów”.

- Nigdy tam nie pójdę (...). To jest niepotrzebne, mówią to wszyscy, z którymi rozmawiam. Jeśli jest już ogrodzenie, to dopóki jest możliwość, proponuję zrobić tam plac zabaw dla dzieci - w cieniu, wśród pięknych drzew - powiedziała, zaznaczając, że sama jest właścicielką psa - maltańczyka. - Mam pieska, by wychodzić z nim na spacer, a nie usiąść na ławce i patrzeć, jak się będzie gryzł z innymi. Psy są różne, właściciele też. Nie wszystkie się lubią.

Podkreśliła, że podobnego zdania są wszyscy jej znajomi. Prace nad budową wybiegu dla psów na pl. Karola Marcinkowskiego dobiegają już końca i nie ma możliwości by je zatrzymać. Pomysł wybiegu zaproponowała radnym gminy Gostyń Elżbieta Śląska, a większość rajców przychyliła się do jej propozycji i zabezpieczyła w budżecie gminy odpowiednie środki na ten cel. Pomysł zyskał także aprobatę m.in. członków stowarzyszenie „Noe”. Urzędnicy z gostyńskiego magistratu nie podchodzą zbyt przychylnie do pomysłu interweniującej, aby na terenie, gdzie powstaje wybieg, zbudować miejsce do zabawy dla dzieci.

– Sąsiedztwo trzypasmowej drogi i torów kolejowych nie wydaje się najszczęśliwszym miejscem na plac zabaw dla dzieci. Duży ruch samochodów, tory kolejowe, nie są najbezpieczniejszym sąsiedztwem dla placu zabaw, mimo zdecydowanej zalety, jaką w okresie letnim stanowią drzewa dające cień - wyjaśnił Paweł Grzempowski, inspektor ds. gospodarki komunalnej.

Zaznaczył, że przy tworzeniu placów zabaw gmina stara się by powstawały one w miejscach oddalonych od głównych dróg. Przykładem mogą być place zabaw na os. Pożegowo, Głogówko czy na os. Konstytucji 3 Maja. Pomysł budowy wybiegu jest nowatorskim przedsięwzięciem w Gostyniu

. Inwestor wybiegu dla psów, którym jest gmina Gostyń zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie psy z Gostynia będą z niego korzystały. Część właścicieli wraz z czworonogami zapewne wybierze spacery, choćby te po okolicznych lasach czy polach. - Jednak wybieg na pewno znajdzie swoich zwolenników i jestem przekonany, że część właścicieli psów doceni ten pomysł. Takie rozwiązania z powodzeniem funkcjonują od lat w wielu europejskich miastach - stwierdził inspektor Grzempowski.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gnom
8 miesięcy temu ocena: 100%  17
Jeśli budowa jest pieniędzy płaconych jako podatek od posiadania psa to jak najbardziej się taki placyk należy właścicielom którzy płacą. Ale jeśli gmina pieniążki bierze z innych źródeł to jestem przeciwny wydawania mojego podatku na kundle. Proste rozwiązanie zrobić ankietę na stronie gminy i niech każdy poda pesel (coś co nie pozwoli na oddawanie kilku głosów) i odda głos będzie np 5000 głosów budować 200 głosów nie budować. Korzystajmy z narzędzi jakie daje informatyka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kawaler malta
9 miesięcy temu ocena: 50%  16
A ja pójdę ze swoim psem, dobry pomysł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Puszek Okruszek
9 miesięcy temu ocena: 60%  15
I to jest właśnie gostyński grajdoł !!!!!!! Nikomu nic się nie podoba . Jakby nie było i tak ciągle źle. w Poznaniu jest wiele takich wybiegów i jakoś się sprawdają. Wszystko zależy od właścicieli pupili czy będzie czysto. Najpierw skorzystajcie a potem krytykujcie malkontenci. Nie lubię GOSTYNIAKÓW bo są obręczeni i wiecznie niezadowoleni. Pozdrawiam tych którzy są weseli i szczęśliwi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ modry
9 miesięcy temu ocena: 75%  14
Panie Grzempowski-ile pociągów dziennie porusza się po tej linii kolejowej?A plac zabaw przy ul. Leszczyńskiej nie jest przy ruchliwej DK 12?.Ten ogrodzony placyk w cieniu drzew doskonale nadaje się na plac zabaw dla dzieci.ile piesków będzie tam chodzić robić kupkę?Pieski robią kupki na chodnikach całego osiedla 1000-lecia,Konstytucji 3 Maja czy Wojska Polskiego.Kupki można też spotkać na ul. Kolejowej.Uważacie,że pieski pójdą przez całe miasto,aby w plantach zrobić kupkę?Panie burmistrzu wstrzymać to zadanie i przystosować na plac zabaw.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Magda
9 miesięcy temu ocena: 50%  13
Fajny, nowatorski pomysł! Wiele miast już zdecydowało się lub podejmuje decyzje o budowie wybiegów dla psów. Psiaki będą mogły swobodnie hasać bez smyczy czy kagańca, bo pamiętajcie, że nie wolno puszczać psa bez smyczy w lesie! Jest to nawet uregulowane prawnie. Maltańczyki to małe pieski, a co mają powiedzieć właściciele dużych czworonogów? Zobaczmy chociaż jak będzie to funkcjonować, a dopiero potem wyrażajmy opinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ pliss
9 miesięcy temu ocena: 63%  12
Moim zdaniem gmina marnuje w ten sposób publiczne pieniądze. Trzeba o tym głośniej mówić i pogonić ich w wyborach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ właściciel psa
9 miesięcy temu ocena: 84%  11
Również uważam ten pomysł za bezsensowny. Każdy z nas kto ma psa wie, że pieski mają różne temperamenty. Jedne są strachliwe, inne spokojne ale w większości to stworzenia ... walczące między sobą. Sam przekonałem się wraz z moim psem jak jest na spacerze. Często musiałem przechodzić "szerokim łukiem", a nie raz pieska brać na ręce by się nie pogryzły. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał z psem wychodzimy na spacer. To spacer dla nas i naszego pupila jest najlepszy. Puszczanie go luzem w klatce dla świętego spokoju to pomyłka. To nie ogród zoologiczny. Sprawa utrzymania czystości. To ta klatka ma rozwiązać problem. Nie. Edukacja i jeszcze raz edukacja. Przed moim domem spaceruje wiele piesków. Trawnik to istne pole minowe. Czy ktoś sprząta po swoim pupilu. Bardzo rzadka sprawa. Do tego ogrodzonego zoo na pewno nie pójdę. Kto kocha swojego czworonoga to tam nie wejdzie. Co do zmiany decyzji na ogrodzony plac zabaw dla dzieci to OK. Kolej już tam nie jeździ. A droga - to prawda- bardzo ruchliwa. Lokalizacja nie na miejscu. Zresztą tam nie ma wielkich osiedli mieszkaniowych. Ogólnie stracony pomysł. Trzeba było te kasę wydać na poprawę jakości wody. Czajnik po pierwszym gotowaniu robi się biały - osady. Tym zajmijcie się radni Naszego Miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kawa
9 miesięcy temu ocena: 56%  10
Cholerne psiarstwo...że też jeszcze nie wpadli na pomysł aby cmentarz zrobić!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 28
9 miesięcy temu ocena: 63%  9
Dla mnie ten pomysl jest bezsensu szkoda gadac a babka ma racje psa ma by wyjsc z nim na spacer a nie dupa siedziec na lawce i moze jeszcze beda tam piwko pic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dora
9 miesięcy temu ocena: 36%  8
Podoba mi się ten pomysł pójdę sprawdzę ocenie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zawór
9 miesięcy temu ocena: 67%  7
Na taczaka jest lepiej :) jeden blok się ogrodzil a pod drugi chodzą z psami srac :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zrzędliwość w gratisie
9 miesięcy temu ocena: 46%  6
A ja z moim psem pójdę. I cieszę się że na tą zrzędę nie będę musiał patrzeć. Co trzeba mieć w głowie żeby krytykować coś co nawet jeszcze nie zdażyło powstać. Ogarnij się kobieto i smaruj ze swoim kundlem na pola. Tylko sprzątaj po nim bo z tym sprzątaniem właśnie jest najgorzej. Takie miejsce dla zwierząt to również mniej kup na mieście. Zamiast się cieszyć ze coś robią to zrzęda marudzi i do gazety pisze. Patologia normalnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pies
9 miesięcy temu ocena: 90%  5
Mniej kup "na mieście" będzie wtedy kiedy właściciele psów będą po nich sprzątać. Obecnie jest z tym bardzo słabo. Pieniądze można było wydać na kampanie trafiającą do szarych komórek opiekunów tych niewinnych psów. Specjalnie wyznaczone miejsce niewiele zmieni.
~ Mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 63%  4
„Nigdy tam nie pójdę” - jedna maruda sama się wykluczyła. Będzie luźniej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Też mam psa
9 miesięcy temu ocena: 70%  3
Popieram bez sensu to budowa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Też mam psa
9 miesięcy temu ocena: 86%  2
Kultura przemówiła haha
~ Mam kota
9 miesięcy temu ocena: 67%  1
To niech sra pod domem :)
R E K L A M A
R E K L A M A