Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Charytatywny turniej dla Kacperka przerósł ich oczekiwania

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    9.02.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Poniec. Kacperek z rodzicami i pomysłodawcą turniejuPoniec. Kacperek z rodzicami i pomysłodawcą turnieju fot. A. Twardowska

To był dzień pełen wrażeń. Zarówno dla pięcioletniego Kacperka Włodarczyka z Żytowiecka, jego rodziców i wszystkich, którzy w sobotę (9 lutego) przybyli na halę OSiR w Poniecu. Tym gestem zechcieli wspomóc dzielnego przedszkolaka w walce z chorobą.

 

Kacper od urodzenia zmaga się z wzmożonym napięciem mięśniowym, a niedawno stwierdzono u niego mózgowe porażenie dziecięce. Uczęszcza do przedszkola w Łęce Wielkiej. Jego historia trafiła do Błażeja Kluczyka (m. in. byłego zawodnika Krobianki Krobia), który zdecydował się pomóc i zorganizować charytatywny turniej.

- Syn mojej siostry Agnieszki uczęszcza do klasy razem z Kacperkiem. Przedstawiła mi historię tej rodziny i pomyślałem, że można zorganizować turniej, bo on i jego rodzice w pełni na to zasługują, wkładają całe serce w to, żeby w przyszłości poradził sobie sam – mówił B. Kluczyk, inicjator charytatywnego turnieju.

Przygotowania trwały kilka tygodni. Udało się zebrać kilka piłkarskich drużyn, sponsorów i gadżety do licytacji. Wielu drużynom trzeba było odmówić udziału ze względu na ograniczenia czasowe. Ostatecznie udział w charytatywnym turnieju wzięło 12 zespołów.

- Dziś wiem, że niczego nie żałuję. Przerosło to moje najśmielsze oczekiwania, jeśli chodzi o licytacje, sprzedaż losów – mówił pomysłodawca podczas trwania imprezy.

Największym zainteresowaniem podczas licytacji cieszyła się piłka z podpisami zawodników Lecha Poznań oraz samego trenera Adama Nawałki („poszła” za 1 300 zł). - Jestem pod wrażeniem – podkreślał B. Kluczyk, dziękując przy okazji swojej dziewczynie za olbrzymie zaangażowanie w organizację imprezy oraz rodzinie i wszystkim osobom, które zechciały pomóc.

Mama Kacperka, pani Ewelina przyznaje, że od rana towarzyszył jej niepokój. Syn zadecydował, że chce powitać piłkarzy, a więc był na imprezie od samego rana. Po części oficjalnej, emocje opadły.

- To wszystko dla dobra naszego synka. Jestem pod wrażeniem – mówiła Ewelina Włodarczyk. Kacper, mimo zmęczenia, nie schodził z boiska. Stwierdził nawet, że po dzisiejszej imprezie, polubił piłkę nożną.

Zebrane podczas turnieju pieniądze, wspomogą rehabilitację chłopca. Wyniki turnieju i szczegóły we wtorkowym Życiu Gostynia.

W Gostyniu również nie braknie piłkarskich emocji i charytatywnych akcentów. Zobacz, co zaplanowano na niedzielę - KLIK. 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!