Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Chcą przystanku dla dzieci

› Aktualności 10 miesięcy temu    6.11.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Maciejewo. Mieszkańcy postulują, aby wiatę postawić naprzeciwko budynków mieszkalnych, po tej stronie drogi stronie, po której biegnie rówMaciejewo. Mieszkańcy postulują, aby wiatę postawić naprzeciwko budynków mieszkalnych, po tej stronie drogi stronie, po której biegnie rów fot. Bogdan Bujak, Zbigniew Pacanowski

Od 20 lat mieszkańcy Maciejewa w gminie Poniec starają się o budowę przystanku autobusowego w swojej miejscowości. Osada, w której mieszka kilka rodzin leży przy bardzo ruchliwej trasie Gostyń-Poniec. Wiata przystankowa miałaby posłużyć tylko jednemu celowi: sprawić, aby tamtejsze dzieci poczuły się bezpiecznie udając się do szkoły.

Obecnie, jedynym, co informuje, że w tym miejscu zatrzymuje się autobus są luźno zawieszone na płocie tabliczki z godzinami przyjazdów i odjazdów.

– Staramy się o przystanek grubo ponad 20 lat. Jeszcze jak córka i syn chodzili do szkoły. Ale nic się nie dzieje. A jak przystanek w Łęce Małej się przewrócił, to po dwóch dniach szyba była wstawiona – mówi Franciszek Kaźmierczak.

Teraz kolejne dzieci czeka ta sama droga, między innymi 12-letnią wnuczkę pana Kazimierza, Romkę. Rodzina starała się już interweniować w tej sprawie, ale jedną z odpowiedzią, którą przed laty mieli usłyszeć od władz gminy jest, iż dzieci mają chodzić na przystanek do pobliskiej miejscowości.

– Ale to prawie kilometr musiałaby iść. A jest bardzo niebezpiecznie. Nawet teraz autobus nie chce stawać – dodaje F. Kaźmierczak.

Od nowego roku szkolnego doszedł kolejny problem.

Czy ktoś z miejscowych władz kiedykolwiek zainteresował się sprawą mieszkańców Maciejewa? Za co Franciszek Kaźmierczak mało nie dostał mandatu? Czego interweiujący nie mogą już robić, gdy odprowadzają dzieci na autobus - czytaj w dzisiejszym wydaniu "Życia Gostynia".

Dyrektor zrezygnował. Jego zastępczyni też odejdzie?

Kogo drażni album promocyjny powiatu?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ YYYY
  10 miesięcy temu 4
  Tu wybory nie maja nic wspolnego sa fundusze soleckie I znich mozna wiate kupic
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxxx
  10 miesięcy temu 3
  juz jest po wyborach stara ekipa została, może dopiero przed kolejnymi wyborami sie coś ruszy, widać musi poczekać jeszcze z 5 lat
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  10 miesięcy temu 2
  Gdzie soltys czemu nie wspiera swojego mieszkanca
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  10 miesięcy temu 1
  Co jeszcze może niech jeszcze śćieszke zrobią do Łeki Małej?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji