Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Chciał posprzątać - dostał mandat

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    2.11.2018
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. Fotomontaż

Straż miejska podczas patrolowania ulic Gostynia, ukarała mandatem karnym kredytowanym mieszkańca os. Pożegowo za spalanie odpadów. Tym razem nie dymiło się jednak z komina, a z beczki.

 

19 października patrol, składający się ze strażnika miejskiego i policjanta, patrolując os. Pożegowo w Gostyniu zauważył, że jednej z posesji wydobywa gęsty dym. Stróże prawa podjęli interwencję. Przyczyną silnego zadymienia na ul. Niestrawskiego była beczka, w której spalane były rozdrobnione liście i gałęzie oraz odpady budowlane i tworzywa sztuczne.

Mężczyznę zobowiązano do ugaszenia paleniska i ukarano go mandatem karnym kredytowym.

Przypominamy, że kwoty mandatu, zależą od rodzaju spalanych śmieci. Za takie wykroczenie można otrzymać do 500 zł. - To jest stary, dziwny zwyczaj palenia odpadków gdzieś na działkach, czy w domach. Takich rzeczy się nie robi. Można przecież zawieźć do Goli, tam jest punkt, odbiorą takie materiały – zauważa Andrzej Maćkowiak, komendant Straży Miejskiej w Gostyniu. 

Czytaj także: Dwóch pijanych, dwa zabrane prawa jazdy. 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pogo
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
A jak w Pogorzeli palą sklejki ze stolarni w piecu i trują dzieci to jest ok? I nie chodzi o mandat tylko żeby coś zrobili by tego nie palili. Ale straż jest na to za krótka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
7 miesięcy temu 1
Straż działa na terenie gminy. Niech wasz burmistrz se zainwestuje w taka