Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Dwóch pijanych, dwa zabrane prawa jazdy

› Aktualności› Na sygnale 7 miesięcy temu    2.11.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
PolicjanciPolicjanci fot. Rafał Olechowski - Fotolia

Podczas gdy w całym kraju trwają już szacunki, ile osób zginęło na drogach w okresie przed i po Wszystkich Świętych, w powiecie gostyńskim nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych. Natomiast w przeddzień Święta Zmarłych zatrzymano dwa prawa jazdy, a dwa dni później dwóch nietrzeźwych kierowców

W środę, 31 października około godziny 11.50 w miejscowości Brzezie, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali kierującą samochodem marki Kia. 31-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego jechał przez wioskę z prędkością 102 kilometry na godzinę, przy ograniczeniu do 50 kilometrów. Oprócz zatrzymanego na trzy miesiące prawo jazdy ukarano ją dodatkowo mandatem wysokości 500 złotych.

Tego samego dnia o godzinie 16.50, tym razem w Grabonogu, 47-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego popełnił to samo wykroczenie drogowe. 91 kilometrów na godzinę, które miał na liczniku prowadząc citroena okazało się stanowczo zbyt prędkości, gdy w miejscu kontroli można było jechać jedynie 40. Również skończyło się na odebranych uprawnieniach, tylko mandat, który otrzymał kierowca był niższy o 100 złotych od jego poprzedniczki.

Pomimo wielu apelu niektórzy kierowcy nadal uważają okolice Wszystkich Świętych za okazję, żeby sobie wypić i wsiąść „za kółko”. Nie inaczej były i teraz. W nocy z 1 na 2 listopada około godziny 1.00 w Pogorzeli policjanci zauważyli podejrzanie poruszający się samochód ford fiesta. Styl jazdy kierowcy wydał się im na tyle niepokojący, że postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierował nim obywatel Ukrainy w wieku 51 lat.

– Po zbadaniu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma 0,90 miligrama na litr, czy 1,9 promila alkoholu – informuje aspirant sztabowy Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Mężczyzna podczas zatrzymania nie ukrywał, że wcześniej spożywał alkohol. Będzie odpowiadał za przestępstwo z artykułu 178a paragraf 1 Kodeksu Karnego.

Kilka godzin później, około 8.20 w Kunowie na ulicy Kościańskiej zatrzymano kolejnego pijanego. W tym wypadku jednak 36-latek kierujący oplem astra odpowie tylko za wykroczenie drogowe. Przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie miał 0,21 mg/l, czyli 0,4 promila alkoholu.

Remont kluczowego przejazdu w mieście zakończony przed czasem 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!