Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Co za piernik z tego Mikołaja?

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    7.12.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
Ten Mikołaj... a to piernik! – pod takim hasłem odbyły się wczoraj radosne mikołajki w Borku Wlkp.Ten Mikołaj... a to piernik! – pod takim hasłem odbyły się wczoraj radosne mikołajki w Borku Wlkp. fot. A. Fajczyk

Ten Mikołaj... a to piernik! – pod takim hasłem odbyły się wczoraj radosne mikołajki w Borku Wlkp. - Wszystko kręci się wokół świątecznego wypieku, który jest związany z Bożym Narodzeniem, a symbolizuje powodzenie i my tego powodzenia mieszkańcom boreckiej gminy życzymy – powiedziała Justyna Chojnacka, dyrektor ośrodka kultury.

R E K L A M A

TUTAJ Czytaj o mikołajkowych niespodziankach w Pępowie

Nie zapomnij zabrać magazynu Ona i kalendarza na 2018 ze sklepu! Darmowe DODATKI do Życia Gostynia 


Jedna z piekarni, funkcjonujących w Borku upiekła 300 pierników, które otrzymały dzieci do polukrowania i udekorowania. W środowy wieczór na mikołajkach było sporo chętnych do zabawy, przyszło mnóstwo osób. – Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania. Podzieliliśmy dzieci na 2 grupy. Część wzięła udział w Warsztatach Młodego Cukiernika i pod okiem pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które nam pomagają kolejny już rok. Najmłodsi uczyli się, jak lukrować pierniki i jak je dekorować – wyjaśniała Justyna Chojnacka. Instruktorzy ośrodka kultury przygotowali ze sklejki duże makiety wyciętych pierników i druga grupa dzieci malowała na nich rożne kształty i figury – te ogromne pierniki, ozdobione przez najmłodszych będą wyeksponowane przed ośrodkiem kultury, aby cieszyć oko mieszkańców przez cały okres świąteczny.

Nad całą imprezą królował Ludzik – uważnym okiem na uczestników ze sceny spoglądał największy piernik - brązowy pajac. Kolejny rok wzbogacono imprezę o aspekt charytatywny – zaproszeni goście: burmistrz, dyrektor OPS, dyrektor PBS w Borku, radni, harcerze przedstawiciele dzieci i młodzieży dekorowali przygotowane pierniki ze sklejki. Zostaną one podarowane uczestnikom gminnej wigilii dla samotnych i samotnie mieszkających. Deszczowa i wietrzna pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, związane z odpalaniem choinki. Ta część imprezy miała się odbyć przed ośrodkiem kultury, ale choinka zabłysła wtedy, kiedy dzieci bawiły się w sali. Jak uczestnicy wracali do domu, to zobaczyli już rozświetlone dekoracje.

R E K L A M A
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A