Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Część torów będzie zlikwidowana. Remont już jesienią

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    7.04.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Lipowej w Gostyniu ma się rozpocząć jesieniąPrzebudowa przejazdu kolejowego na ul. Lipowej w Gostyniu ma się rozpocząć jesienią fot. A. Fajczyk

O tym, że przejazd kolejowy na ul. Lipowej w Gostyniu „woła o pomstę do nieba” mówi się od dawna. Jest w katastrofalnym stanie i konieczny jest remont. Gmina Gostyń wspólnie z PKP ustaliła, że w tym roku bardzo zniszczony przejazd kolejowy zostanie przebudowany.

R E K L A M A

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gostyniu, 22 marca, radni zgodzili się przekazać 45 tys. zł na opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej. Wcześniej, przy podejmowaniu uchwały budżetowej na 2018 r., rada zaplanowała już kwotę 100 tys. zł na przebudowę bardzo zniszczonego przejazdu. Prace remontowe powinny zacząć się wczesną jesienią.

Przebudowa przejazdu na ul. Lipowej obejmie likwidację toru linii Miejska Górka-Kościna oraz do pobliskiej firmy, za to na torze Jarocin-Kąkolewo zostaną ułożone płyty kolejowe. Pasy ruchu zostaną poszerzone a droga utwardzona kostką brukową. Wykonawcą robót będzie PKP, a materiał do wykonania niezbędnych prac zakupi gmina Gostyń.

ZOBACZCIE, jak to było, kiedy remontowano przejazd kolejowy na ul. Poznańskiej?

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A