R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Czwarty puchar Korony

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 27 dni temu    11.11.2019
komentarzy 0 ocen 0 / 0%

Korona Piaski pokonała juniorów Stainer Polonii Leszno 3 : 1 w finale Totolotek Pucharu Polski Strefy Leszczyńskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Kluczowe w tym spotkaniu okazały się rzuty rożne, z których Korona zdobyła wszystkie bramki. Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego spotkania w drużynie Korony został uznany Łukasz Fabich.

W drodze do finału Totolotek Pucharu Polski Strefy Leszczyńskiej Wielkopolskiego ZPN Korona ograła trzech przeciwników. Zespół Grzegorza Posikaty pokonał Sokoła Chwałkowo, Groma Wolsztyn i Kanię Gostyń (ostatnie dwie drużyny po serii rzutów karnych). Ostatnią przeszkodą do pokonania w drodze do czwartego trofeum w okręgu leszczyńskim byli juniorzy Stainer Polonii Leszno. Finał rozegrany został w Piaskach. Zwycięstwo gospodarzom nie przyszło łatwo. W pierwszych minutach spotkania doświadczeni piłkarze Korony grali nerwowo. Nie potrafili zdominować młodego zespołu prowadzonego przez Łukasza Koniecznego. W 25. minucie Korona objęła prowadzenie po strzale Mateusza Pijanowskiego z główki. Juniorzy Polonii nie zamierzali składać broni i tuż przed przerwą doprowadzili do remisu. W przerwie trener gospodarzy przeprowadził dwie zmiany. Na boisku pojawili się Hubert Szymczak i Przemysław Frąckowiak. Chwilę po wejściu na boisko Frąckowiak wyprowadził Koronę na prowadzenie. W 52. minucie Korona zadała trzeci cios z rzutu rożnego. Wynik spotkania na 3 : 1 dla gospodarzy ustalił Dawid Cubal. - Balonik był mocno nadmuchany i niektórych zawodników to przerosło. Za bardzo chcieliśmy i kompletnie nie szło. Bardzo nerwowo zaczęliśmy to spotkanie. Strzeliliśmy bramkę i myślałem, że to się uspokoi. Straciliśmy głupiego gola przed przerwą. Kluczowe okazały się stałe fragmenty gry. Jeśli nie idzie zdobyć gola z akcji, trzeba wykorzystać stałe fragmenty gry. Mamy chłopaków dobrze grających głową i to wykorzystaliśmy. Juniorzy Polonii postawili się nam. Zagrali bardzo ambitnie, ale też inteligentnie. Szacun dla nich. Fajna drużyna. Życzę im, aby w sobotę wygrali baraż i zagrali w lidze makroregionalnej - powiedział trener Korony Piaski Grzegorz Posikata.
Korona Piaski po raz czwarty zdobyła puchar w okręgu leszczyńskim. Klub z Piasków sięgał po to trofeum w sezonach 2003/2004, 2007/2008, 2009/2010. Co ciekawe trener Grzegorz Posikata miał już okazję świętować z Koroną zdobycie pucharu, ale jako piłkarz. W 2004 rok Korona w składzie z Grzegorzem Posikatą pokonała Dąbroczankę Pępowo 4 : 2 w rzutach karnych. Obecny trener Korony wykorzystał jedną z jedenastek.

Przerwana seria Kani. Druga porażka w sezonie.

Korona Piaski - Stainer Polonia Leszno 3 : 1 (1 : 0)
1 : 0 - Mateusz Pijanowski (25')
1 : 1 - Jędrzej Jarożek (45')
2 : 1 - Przemysław Frąckowiak (48')
3 : 1 - Dawid Cubal (52')
Korona: Michałowicz - Wyrzykiewicz, Gendera, Cubal, Wojtyczka (90' Jankowiak), P. Skrzypczak (46' H. Szymczak), T. Szymczak, Zaborowski (46' Frąckowiak), Fabich (84' Kubiak), Malicki (55' Berchert), Pijanowski (90+3' W. Skrzypczak)