Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 14-20 lutego
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Diabły i anioły, konkursy i zabawy

› Kultura i Rozrywka 6 miesięcy temu    16.08.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Święta Góra. Przybyli na dożynki nie mogli narzekać na brak atrakcjiŚwięta Góra. Przybyli na dożynki nie mogli narzekać na brak atrakcji fot. Bogdan Bujak

Po zakończonych uroczystościach religijnych i Święta Plonu na Świętej Górze - więcej czytaj TUTAJ impreza stała głównie pod znakiem niezliczonych konkursów oraz zabaw.

Do tych pierwszych warto zaliczyć współzawodnictwo na najładniejszy wieniec dożynkowy. Ocenie podlegała estetyka pracy, ilość naturalnych materiałów wykorzystanych do wykonania wieńca i pomysł, który przyświecał jego przygotowaniu. Pierwsze miejsca zajęła kompozycja gminy Borek Wlk, drugie KGW Zalesie, a trzecie gminy Krobia.

Z kolei w konkursie na najlepsze ciasto francuskie, w którym udział wzięło 7 kół gospodyń wiejskich najwyżej oceniono wyrób KGW Głuchów (czek na 500 zł), pozostałe gospodynie otrzymały czeki po 200 zł. Ostatnim z konkursów były tytułowe Dobre Smaki Powiat.

Jeżeli mówimy już o kulinaria, to niemal prze cały czas trwania dożynek dziennikarz radiowy, konferansjer, a przede wszystkim kucharz Robert Bochenko przy pomocy naszych lokalnych wyrobów przygotowywał różne potrawy.

Bardzo dużym zainteresowaniem publiki niezależnie od wieku cieszyła się sztuka wystawiona przez teatr tańca „Art Dance”. Przez kilkadziesiąt minut widzowie oglądali z zapartym tchem przedstawienie „Infinity".

Również występ postaci z filmu „Madagaskar” przyciągnął wzrok, ale tym głównie najmłodszych. Natomiast bezpośrednio przed pojawieniem się gwiazdy dożynek Krzysztofa Krawczyka swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentował zespół Semplicze.

Sporą część klasztornych ogrodów na dożynkach powiatowych zajęły stoiska z żywnością lokalnych wystawców - wiejskie targowisko. Było także chlebowe przedszkole, stoiska z wyrobami rękodzielniczymi, wystawa sprzętu rolniczego i wojskowego czy tradycyjnie stoisko DKMS. Ponadto Fundacja „Przybył z pomocą” zbierała pieniądze w ramach swojej akcji „Misja BOIK”.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Wielbiciel
  6 miesięcy temu 2
  Wieniec Borku od 4 lat ten sam tylko upiekszony vzy ktos slepu nie widzi tego inne byly ladniejsze . Szok
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ktos
  6 miesięcy temu 1
  A konkurs smaki powiatu?????kto wygral
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji