Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Stowarzyszenie organizuje festyn. Będzie licytacja dla Tomka

› Aktualności 4 miesiące temu    9.08.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Po wypadku Tomek przeszedł 6 operacji. Łącznie w ciele chłopaka znajduje się kilkanaście śrub, które stabilizują jego kręgosłup i miednicęPo wypadku Tomek przeszedł 6 operacji. Łącznie w ciele chłopaka znajduje się kilkanaście śrub, które stabilizują jego kręgosłup i miednicę fot. Facebook Stowarzyszenie OSP - Ochoczo Szczerze Pomagamy, arch. rodzinne

Kilka tygodni temu Stowarzyszenia OSP - Ochoczo Szczerze Pomagamy zaopiekowało się Tomkiem Pytlem, mieszkańcem Goli, ktory na początku roku uległ poważnemu wypadkowi. Mały krok udało się już zrobić - załatwić wózek inwalidzki dla chłopaka. Teraz przed wolontariuszami dużo większe wyzwanie - 18 sierpnia przygotowują festyn w Pudliszkach, podczas którego będą zbierane pieniądze i licytowane gadżety na rehabilitację mieszkańca Goli.

Tomek Pytel uczestniczył w bardzo poważnym wypadku samochodowym na terenie Niemiec - więcej czytaj TUTAJ. Z trzech osób jadących wtedy w samochodzie, który uderzył w drzewo młody chłopak odniósł najcięższe obrażenia. Jeszcze w Niemczech chłopak rozpoczął kilkumiesięczną ciężką rehabilitację.

Po powrocie do Polski miał kontynuować dochodzenie do zdrowia. Pojawił się jednak duży problem w postaci długich terminów oczekiwania na zabiegi finansowane przez NFZ.

 – Natomiast koszt leczenie prywatnego - miesięczny turnus to kwota w granicach od 6 do 7 tysięcy złotych. A zgodnie z zaleceniami lekarzy i rehabilitantów z Hamburga, gdzie Tomek odbywał rehabilitację powinien odbyć co najmniej dwumiesięczny turnus. Pozwoliłoby mu to teoretycznie wrócić do sprawności, czyli samodzielnie funkcjonować - ubrać się czy zatroszczyć o własne potrzebami – tłumaczy Patryk Szwarczyński, prezes Stowarzyszenia OSP - Ochoczo Szczerze Pomagamy.

Obecnie największą inicjatywą ukierunkowaną na pomoc Tomkowi, obok zbiórki założonej przez organizację na portalu zrzutka.pl jest wspomniany festyn. W niedzielę, 18 sierpnia w parku miejskim w Pudliszkach podczas imprezy stowarzyszenie będzie starało się zebrać jak najwięcej pieniędzy na rehabilitację Tomka.

– Jesteśmy w trakcie gromadzenia gadżetów, fantów na licytację. Także poszukujemy darczyńców, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę w postaci bonu, upominku czy jakiegoś przedmiotu – oznajmia prezes.

Pośród dotychczas pozyskanych przedmiotów znalazły się m.in. koszulka klubu Paris Saint-Germain z podpisem występującej w nim bramkarki reprezentacji Polski Kasi Kiędrzynek, bluza reprezentacji Polski na żużlu z podpisem Bartka Smektały czy gadżety z Pol’and’Rock Festival. Organizatorzy festynu mają także masę bonów i voucherów np. do Euro Jumpu czy FreeFlyCenter w Lesznie.

Wśród najbardziej ciekawych kart podarunkowych znalazły się: możliwość skorzystania z usługi hydraulicznej w obrębie całego powiatu, sporej wartości voucher na przejazd bolidem sportowym w charakterze kierowcy lub pasażera na torze w Poznaniu podczas Truck Day 2019 czy voucher od gostyńskiej komendy PSP dla osoby, która będzie mogła pełnić 24-godzinną służbę ze strażakami. 

Jeżeli ktoś chciałby przekazać przedmioty na licytację dla Tomka może skontaktować się z członkami Stowarzyszenia OSP - Ochoczo Szczerze Pomagamy poprzez profil na Facebooku lub dzwoniąc pod numer telefonu 785 746 317.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Popmusic
  4 miesiące temu ocena: 100%  1
  Ochoczo i szczerze w odniesieniu do prezesa stowarzyszenia brzmi lekko ironicznie xD
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji