Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dlaczego narzekamy na lekarzy?

› Aktualności ponad rok temu    7.04.2015
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

System opieki zdrowotnej na terenach naszych gmin często budzi kontrowersje i pozostawia wiele do życzenia. Aby jednak ocenić sytuację obiektywnie, należy postawić się zarówno w roli pacjenta, jak i lekarza. Gośćmi ostatniej sesji rady miejskiej w Pogorzeli byli Tomasz Górski i Piotr Bartela – lekarze rodzinni, którzy postanowili przedstawić swój punkt widzenia i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

 

Faktem jest, iż do lekarza dostać się trudno. Z czego to wynika? - Zdajemy sobie sprawę, jak ciężka jest sytuacja zarówno naszych pacjentów, jak i nasza w tym całym systemie, który się co roku reformuje. Niestety, dzieje się to przy wzroście biurokracji, która naszabija – mówił Tomasz Górski.

 

Aktualnie, w gminie Pogorzela zapisanych jest 5 288 pacjentów,a rekordziści sięgnęli 55 porad lekarskich w przeciągu roku. - Może to wynika z tego, że pacjenci mają do nas zaufanie i do nas przychodzą, chcę w to wierzyć. Efekt tego jest taki, że część pacjentów przychodzi naprawdę bardzo często, dlatego kolejki duże – mówił Piotr Bartela.

 

Dlaczego lekarze prosili o wyrozumiałość? Jakie są statystyki w gminie Pogorzela? O tym czytaj w bieżącym wydaniu Życia Gostynia

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Magda
ponad rok temu ocena: 100%  2
Na pewno zdarzają się tacy co są u lekarza 3 razy w tygodniu. Ale jak ktoś naprawdę potrzebuje pomocy albo ciężko zachoruje to wtedy traktuje się go tak samo tego co przyszedł bo ma np.: temp. 37, albo kaszel. Lekarze nie powinni oceniać wszystkich ludzi tą samą miarą. A prace oddzielać od życia prywatnego i osobistych poglądów. Jak im się nie podoba że kogoś za często widzą to niech tej osobie to powiedzą a nie wyżywają się na innych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wq...ny
ponad rok temu ocena: 100%  1
Patologia zaczyna się od góry. Płacę podwójną składkę na NFZ a i tak muszę chodzić do lekarza prywatnie bo moją składkę przejadają takie właśnie łajzy, które chodzą do przychodni z nudów 4-5 razy w tygodniu. O skierowaniu na jakiekolwiek badania można zapomnieć. Niedawny bilans 30-latka zrobiłem sobie sam w LUX-Medzie w Poznaniu, bo w naszych okolicach nie ma szans. Dlatego jestem za całkowitą prywatyzacją służby zdrowia. Lekarze w końcu będą robić to do czego ich wykształciliśmy, czyli będą leczyć, my zapłacimy składkę, na którą będzie każdego stać. Tylko co zrobi armia darmozjadów na stołkach w NFZcie?