Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Do biegu z maskotką! Gotowi? Start!

› Sport i rekreacja 10 miesięcy temu    1.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 7 ocen 8 / 100%
A A A
Borek Wlkp. W biegach przygotowanych dla dzieci i młodzieży - na 200 m i 400 m wystartowało około 150 zawodnikówBorek Wlkp. W biegach przygotowanych dla dzieci i młodzieży - na 200 m i 400 m wystartowało około 150 zawodników fot. A. Fajczyk

Borek ósmy start z cyklu „Borek Biega” ma już za sobą. W tym roku ta sportowa impreza została zorganizowana inaczej niż zwykle - w charakterze Maskotkowego Festiwalu Biegowego - o części bajkowo-koncertowo-kabaretowej TUTAJ. - Zrobiliśmy tak, żeby pokazać, że umiemy się bawić. Od 8 lat promuję postawę, że w tego typu biegach nie liczy się wynik, ale świetna zabawa i zaangażowanie - powiedział Tomasz Marszałek z klubu sportowego Wisła Borek, który - wraz z ośrodkiem kultury - był współorganizatorem imprezy.

Dziś po południu na boreckim stadionie miejskim przygotowano w sumie 3 biegi: dla najmłodszych dzieci, dla młodzieży i dorosłych. We wszystkich wzięło udział w sumie blisko 300 zawodników, którzy wcześniej solidnie się rozgrzali w rytmie muzyki, z Justyną Chojnacką. Biegacze-amatorzy mogli wystartować z ulubioną maskotką lub przebrani za bajkowe stwory. Z okazji niezłej zabawy w bajkowym świecie skorzystali nawet dorośli.

- Pomysł na „imprezę biegową inną niż zwykle” powstał w ubiegłym roku i zyskał uznanie wśród dzieci, ale też dorosłych. Odważni dorośli w przebraniu pobiegli na 3 kilometry u przybiegli w pierwszej 15-tce. Musieli się nieźle napocić - komentował Tomasz Marszałek.
 

Sporo młodych zawodników zabrało ze sobą na imprezę pluszowe maskotki - duże i mniejsze. Niektórzy wyruszyli z nimi na linię startu - taszczyli je w kilka osób lub pod pachą - jak Jędrzej z Karolewa. Chłopiec pobiegł z pluszowym psem, którego bardzo lubi, bo jest milutki. Zdradził później, że świetnie się z nim również śpi - można się przytulić i nie szczeka. Ośmioletni Robert Przybylak nie zabrał maskotki, ale też wystartował na 400 m. Przyznał, że lubi lekcje wychowania fizycznego w szkole, a najbardziej grać w zbijaka. Trenuje też biegi, a przykład bierze ze starszego brata, który dwa lata temu wygrał start w Borku. Po starcie w biegu dla młodzieży stwierdził, że musi jeszcze nauczyć się rozkładać siły na trasie.

 Ten bieg jeszcze trochę, i przegoni bieg Bojanowskiego. O jaki bieg chodzi? - CZYTAJ TUTAJ

Dystans biegu dla dorosłych na 3 km jako pierwszy pokonał Bartosz Chudy z Gostynia. Ma 19 lat i jest biegaczem - amatorem. Trenuje od 4 lat. Przyjechał na imprezę do Borku pierwszy raz.

- Bardzo mi się podoba. Lubię sportowe imprezy małego kalibru, dlatego że można spotkać znajomych, pościgać się ze świetnymi ludźmi - powiedział. Pochwalił trasę w Borku - utwardzoną bez „dziurawych” niespodzianek. Przed boreckim biegiem wystartował w Szelejewie na 4,6 km - tam zajął II miejsce. Jego mentorem jest Adam Nowicki. Zna lekkoatletę z Gostynia. - Biegaliśmy nieraz w ramach cyklicznych biegów parkrun, jakie sa w Gostyniu organizowane. Parę razy przyszedł, pokazał mi, jak się rozgrzewać przed startem - zdradził Bartosz Chudy. W najbliższą niedzielę wybiera się do Poznania, aby wziać udział w charytatywnym Światowym Biegu Wings for Life! - Tam meta goni zawodnika. Pobiegnę pierwszy raz, chcę sprawdzić, jak długo wytrzymam, jaki długi dystans jestem w stanie pokonać - przyznał biegacz-amator z Gostynia.

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ VW
  10 miesięcy temu ocena: 0%  7
  Część sportowa tej imprezy TRAGEDIA!!! co roku było fajne święto biegowe a tu wstyd i żenada! czas zmienić współorganizatora!!! A Panie WF-stki na tych rowerach też dały przykład sprawności !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marcin
  10 miesięcy temu ocena: 0%  6
  Dlaczego usuwacie komentarze?. Bieg był do bani, każdy to wie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Admin
  10 miesięcy temu 5
  Nie usunęliśmy komentarzy pod tym tekstem. A Pana komenarz (lub rzekomo usuniety) jest pod zupełnie innym artykułem. Sprawidziliśmy IP. Pozdrawiamy
  ~ Tomasz
  10 miesięcy temu 4
  Tragedia. Bieg bez sensu tak jakby w Borku nikt nie biegał i nie wiedział jak ma wyglądać porządna impreza biegową. Powodzenia z takim podejsciem zrobic zeby było to duzo ludzi oprócz miejscowych nie przyjdzie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nick
  10 miesięcy temu 3
  Szału nie było mogli się postarać, a tak to zrobione wszystko na szybko, tyle czasu robią ten bieg ale jeszcze niczego się nie nauczyli.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MICHAŁ
  10 miesięcy temu ocena: 25%  2
  Impreza typu "szału nie ma". Zrpbiona zeby sie czymś pokazać. Bo i tak żadnej biegowej innej nie zrobią. Nagrody od firm z gostynia ....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marta.
  10 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Brawo chłopaki z klubu . Za organizację.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji