Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Dorośli w deszczu zrobili "piątkę"

› Sport i rekreacja 9 miesięcy temu    30.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Z okazji otwarcia wyremontowanej, nowoczesnej bieżni w biegu na 5 km wystartowali dorośliZ okazji otwarcia wyremontowanej, nowoczesnej bieżni w biegu na 5 km wystartowali dorośli fot. OSiR w Gostyniu

Tydzień temu (23.09) oficjalnie otwarto nowoczesną lekkoatletyczną bieżnię na gostyńskim stadionie. Z tej okazji w bieganiu z uśmiechem mogły sprawdzić się dzieci - CZYTAJ TUTAJ,

a w sztafecie na niebieskiej nawierzchni zmierzyli się gostyńscy samorządowcy i pracownicy jednostek - KLIK.

Później zaczął padać deszcz, ale organizatorzy sportowej imprezy (OSiR w Gostyniu) nie zrezygnowali i zgodnie z programem w trasę wypuścili dorosłych amatorów biegania. To nie był wyścig o zwycięstwo, o trofea, o pieniężne nagrody, ale rekreacyjny bieg na 5 km z okazji otwarcia wyremontowanej bieżni.

Na linii startu stanęło ponad 100 dorosłych zawodników. Pochmurna, mokra aura ich nie odstraszyła. Pobiegli szlakiem znanym z Biegu Niepodległości, który co roku jest organizowany w Gostyniu. Różnica była taka, że biegacze wyruszyli z nowej bieżni, pobiegli drogą w kierunku hydroforni, dalej duktami leśnymi. Wracali asfaltową szosą, ponownie wbiegali na bieżnię, dążąc do mety. Taki rozkład trasy spowodował, że w sumie zawodnicy przebiegli całą bieżnię. Wśród biegaczy znalazł się dyrektor OSiR Zbigniew Kordus, który kilka godzin wcześniej biegł również w sztafecie.

Organizatorzy nie robili klasyfikacji, ale przeprowadzano pomiar czasu na mecie. Każdy z uczestników symbolicznego biegu mógł zmierzyć się z dystansem, mógł skonsultować swój życiowy wynik. Na miejscu zawodnicy otrzymywali pamiątkowe medale i gadżety - światełka odblaskowe, do założenia na ręce lub nodze, które mogą się przydać podczas treningów w czasie zimowych wieczorów.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!