Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Doświadczeni ratownicy medyczni odeszli z pracy

› Społeczeństwo ponad rok temu    13.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 4 / 50%
A A A
Sześciu doświadczonych ratownikó medycznych odeszło z pracy z gostyńskiej ekipy spółki Falck MedycynaSześciu doświadczonych ratownikó medycznych odeszło z pracy z gostyńskiej ekipy spółki Falck Medycyna fot. arch. gostynska.pl

Dziś Dzień Ratownictwa Medycznego. W powiecie gostyńskim mieliśmy niepokojące sygnały, że od 2 października mogą strajkować pracownicy z firmy Falck Medycyna. Czarny scenariusz się nie spełnił. Karetki pogotowia ratunkowego wyjechały do pacjentów. Jednak 6 doświadczonych ratowników medycznych odeszło z pracy.

Protest ratowników medycznych w gostyńskim oddziale pogotowia ratunkowego spółki Falck Medycyna rozpoczął się w połowie września. Domagali się uczciwej realizacji obietnic, związanych z podwyżkami. Taką propozycję złożył sam zarząd firmy. W lipcu załoga karetek pogotowia otrzymała maile od kierownika z propozycją podwyżki stawki godzinowej o 10 zł. Padła jednocześnie prośba, aby do końca miesiąca wpisywać swoją dyspozycję do pracy już na wrześniowy grafik. Wtedy już głośno było w Polsce o tym, że brakuje ratowników medycznych i są problemy ze złożeniem grafików.

Kłopoty te rzekomo dotyczyły również spółki Falck Medycyna, która do końca roku ma podpisaną umowę z NFZ na obsługę 3 karetek w powiecie gostyńskim (stacjonują w Gostyniu, Krobi i Borku Wlkp.). Ratownicy wpisali się z nadzieją, że będą godnie zarabiać. Z czasem jednak temat podwyżek ucichł, nie było słychać o podjęciu jakichkolwiek kroków w kierunku spełnienia obietnic, a zbliżał się październik. Ratownicy medyczni poczuli, że są „wodzeni za nos”. - Okazało się, że firma zaproponowała podwyżkę tylko w zamian za to, żebyśmy zapełnili grafik na wrzesień - opowiada były już pracownik spółki Falck Medycyna.

Dyrektor przyjechał, spotkanie się odbyło w II połowie września. - Nie doszło do porozumienia. Powiedział, że to wszystko nie ma sensu, że to wszystko odwołuje. Wykluczył nawet możliwość negocjacji - dodaje ratownik z gostyńskiego oddziału Falck Medycyna. Załoga, obsługująca 3 karetki w podstacjach w Gostyniu, Krobi i Borku Wlkp. poinformowała zarząd, że nie zamierza wpisywać się do październikowego grafiku. Do końca września nikt nie kwapił się, aby z nią porozmawiać. Poinformowano, że firma jest gotowa na 2,5 zł podwyżki. Ratownicy medyczni chcieli jednak godnie zarabiać. Pomimo obaw, najgorsza wizja się nie spełniła, spółka Falck Medycyna nie rozwiązała umowy z NFZ i karetki wyjechały do pacjentów w powiecie gostyńskim. Ale część załogi z oddziału medycznego (w sumie 6 osób) odeszła z pracy - to doświadczeni i zaangażowani ratownicy. Byli już pracownicy firmy Falck informują, że do Gostynia sprowadzono młode osoby, „takie po szkółkach”, bez doświadczenia w pracy, albo z niewielkim - jeśli chodzi o ratownictwo medyczne, pracę w systemie, w zespołach wyjazdowych.

Łączy ich genetyka, dzielą kilometry - czytak o genetycznym bracie mieszkanki GOSTYNIA - KLIK

Okiem dyrekcji spółki Falck Medycyna sytuacja wygląda inaczej. Rzecznik prasowy nie potwierdził, aby zarząd spółki nie dotrzymał jakichkolwiek zobowiązań pracowniczych wobec ratowników medycznych.

Więcej w bieżącym „Życiu Gostynia”

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xxxx
ponad rok temu ocena: 100%  1
Jedni odeszli i a inni dostali wypowiedzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji