Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Drugi przetarg, ile zaproponują wykonawcy?

› Aktualności 11 miesięcy temu    9.08.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Kolejny przetargGostyń. Kolejny przetarg fot. I. Skorzybót

Drugi przetarg na wykonawcę remontu ulicy Mostowej w Gostyniu ogłosił powiat gostyński.

R E K L A M A

Pierwszy został unieważniony, ponieważ jedyna oferta, jaka wpłynęła o 200 000 zł przekraczała zabezpieczone w budżecie środki. Inwestycja na drodze powiatowej wykonywana jest wspólnie z gminą Gostyń. Samorządy planowały na nią łącznie kwotę 550 000 zł - po 275 00 złotych, a oferta, która wpłynęła wynosiła 747 042 złotych.

- Doszliśmy do wniosku, że racjonalna będzie ponowna analiza kosztorysu i wydłużenie terminu prac. Dzięki temu przetarg może okazać się bardziej atrakcyjny dla większej liczby firm. Uznaliśmy, że możemy zrezygnować z części barier, które w pierwotnej wersji miały być ustawione na całej długości od skrzyżowania z ulicą Bojanowskiego do ronda Czarnego Legionu. Remont nawierzchni i budowa nowych chodników pozostaną w pełnym zakresie, a to jest przecież najważniejsze dla mieszkańców. Dodatkowo postanowiliśmy rozszerzyć zakres zadania o przebudowę części kanalizacji deszczowej. Jest to szczególne istotne dla sprawnego odprowadzania wód opadowych – mówi starosta Robert Marcinkowski.

Ponowny przetarg został więc już ogłoszony, a powiat zakłada, że inwestycja zostanie przeprowadzona kompleksowo i uda się ją zrealizować jeszcze w tym roku. Oferty można składać przez dwa tygodnie, a termin wykonania zadania wydłużono o miesiąc z 13 października na 18 listopada. Jeśli konkurs zostanie rozstrzygnięty wykonawca będzie mógł rozpocząć prace nawet we wrześniu.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jaś
11 miesięcy temu 2
Jedno zero a jak wiele znaczy, proponuję dopisać " Samorządy planowały na nią łącznie kwotę 550 000 zł - po 275 00 złotych" a na przyszłość po napisaniu przeczytać ze zrozumieniem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyniak
11 miesięcy temu 1
W końcu przydałby się remont a nie tylko łata na łacie. Jedna z głównych ulic a syf nie z tej ziemi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A