Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Dwa dni do strajku. Dzieci mogą być w świetlicy

› Aktualności 12 miesięcy temu    6.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 51 ocen 1 / 100%
A A A
Powiat gostyński. Na drzwiach wejściowych do szkoły podstawowej w Borku Wlkp. widnieje plakat, na którym nauczyciele zrzeszeni w ZNP zwracają się do rodzicówPowiat gostyński. Na drzwiach wejściowych do szkoły podstawowej w Borku Wlkp. widnieje plakat, na którym nauczyciele zrzeszeni w ZNP zwracają się do rodziców fot. fotolia.com

- Aby zorganizować zajęcia czy opiekę uczniom w szkole od 8 kwietnia, muszę wiedzieć, ile osób będzie w pracy, a ile weźmie udział w strajku - mówił kilka dni temu Władysław Hałas, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. Dziś już wiadomo, że w świetlicach szkół przystępujących do strajku przygotowano opiekę dla  dzieci i straszych uczniów.

Wczoraj, o godzinie 8.00 podczas rozmów ostatniej szansy w Warszawie spotkali się przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych i członkowie rządu. Po kilku godzinach negocjacie przerwano, gdyż nie przyniosły rezultatu. Kolejne mogą być wznowione w niedzielę, o godz. 18.00. Związek Nauczycielstwa Polskiego nieoficjalnie mówi jednak, że w poniedziałek, 8 kwietnia rozpocznie się generalny, bezterminowy strajk nauczycieli (w przypadku braku porozumienia), który ma zmusić władzę do zwiększenia pensji. Część szkół i przedszkoli będzie nieczynna.

W woj. wielkopolskim protestować ma 900 szkół, kilkanaście w powiecie gostyńskim. Tutaj niektórzy dyrektorzy oświatowych instytucji (jako pracodawcy) otrzymali od gminnych szefów związków zawodowych listy strajkowe pod koniec tygodnia, inni dostaną je w poniedziałek rano.
 

- Każdy z nas czekał na piątkowy poranek, na godz. 8.00. Wtedy związki zawodowe miały kontynuować rozmowę z rządem dotyczące podwyżki i innych żądań. Efektów nie było, więc kilka godzin później zacząłem zadawać nauczycielom pytania, czy pracują w szkole od przyszłego tygodnia, czy nie. Wtedy związki dały mi listę - powiedział Waldemar Minta, dyrektor SP nr 2 w Gostyniu.
 

Dyrektorzy wzięli się za zorganizowanie zajęć świetlicowych dla uczniów - przynajmniej na najbliższy poniedziałek i wtorek.

- Nasze szkolne możliwości w tym momencie są ograniczone. Pozostaje nas w pracy, w szkole tak mało, że można policzyć na palcach jednej ręki - stwierdził Waldemar Minta.

Z kolei szef gostyńskiej „Jedynki” już kilka dni temu pisemnie otrzymał informację, że w szkole od 8 kwietnia strajk się odbędzie, czeka na listę osób protestujących. Nie przystąpią do niego dyrektorzy placówek oraz na przykład katecheci.

Uczniowie mogą przyjść do gostyńskich szkół w poniedziałek i od rana udać się do świetlicy. Podczas strajku tam właśnie będą mieli zapewnioną opiekę. Dyrektorzy placówek, w elektronicznym dzienniku przesłali komunikat do rodziców w tej sprawie.

- Informuję, że jeśli planowany strajk nauczycieli rozpocznie się 8 kwietnia, w tym dniu w szkole nie odbędą się zajęcia lekcyjne i inne umieszczone w tygodniowym rozkładzie zajęć. Na bieżąco będziemy informować o organizacji pracy szkoły w każdym kolejnym dniu - w zależności od liczby powracających nauczycieli. W poniedziałek, 8 kwietnia zorganizujemy zajęcia opiekuńcze w świetlicy - od godz. 8.00 do godz. 16.30 - mogą przeczytać rodzice uczniów gostyńskiej „Dwójki”.
 

Dyrektor Minta jednocześnie poprosił ich, aby w przypadku możliwości zaopiekowania się dziećmi w domu skorzystali z tego rozwiązania. Zaznaczył, że w momencie, kiedy strajk nie dojdzie do skutku, życie szkoły będzie toczyło się zgodnie z jej harmonogramem.

Karol Skowronek, dyrektor SP nr 1 w Gostyniu spotkał się w piątkowe popołudnie z prezesem ZNP. Rodzice uczniów zostali poinformowani w e-dzienniku, o tym, że przez zapowiadany od poniedziałku strajk, w szkole nie będzie zajęć dydaktycznych. - Będzie czynna świetlica od godz. 7.00 do godz. 15.30. W zależności od tego, ilu uczniów się pojawi, tyloma się zajmiemy - zapewnił dyrektor „Jedynki”.

Jeden z rodziców dzieci, które uczęszczają do gostyńskiej „Piątki”, jeśli strajk dojdzie do skutku, w poniedziałek bierze urlop. - Będę z dziećmi od rana, a po południu zawiozę je pod opiekę babci, bo muszę iść do pracy. Akurat w takich godzinach jestem zatrudniony - zdradził tata uczniów.

Czytaj o planowanym oddziale sportowym w "Jedynce" - KLIK

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (51)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rolnik
11 miesięcy temu ocena: 0%  51
Każdy nauczyciel jak mało zarabia może zmienić pracę ,tak jak to robią inni ,może iść do fabryki na linie produkcyjną ,pracować 8 godzin, urlop jak inni w tych zawodach(a nie 2 miesiące wakacji płatnych),zachowują się jak dzieci-inni dostali ,oni też chcą. ja jak będę niezadowolony z wynagrodzenia to poszukam innej pracy-nigdy nie byłem strajkować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
11 miesięcy temu ocena: 100%  50
W jednej ze szkół naszej gminy (specjalnie nie podam miejscowości, kto chce to znajdzie) przez jakiś czas nie było pomocy w przedszkolu. Rodzice (czytaj mamy) rotacyjnie pomagały przez 5 godzin. Poszła też moja małżonka. W domu mamy 2 urwisów i jest nas dwoje. W przedszkolu było ponad 20 dzieci i dwie kobiety miały je ogarnąć. Żona powiedziała tylko tyle - NIGDY WIĘCEJ. Współczuję tym nauczycielom i wszystkim którzy muszą się ścierać z 15-20 dzieci przez pół dnia. Naprawdę wielki szacunek dla Waszej pracy nauczyciele. Pamiętajcie że najbardziej ujadają Ci, którzy ze szkołą mają niewiele wspólnego i dawno o niej zapomnieli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ witaj
11 miesięcy temu ocena: 88%  49
nie ma chętnych do pracy w zawodzie nauczyciela. Najgorzej w szkolnictwie zawodowym. Brak specjalistów, a dodatkowo już od września 2019 rośnie pensum nauczycieli przedmiotów zawodowych z 18 do 20. Nikt z gospodarki nie przejdzie do szkoły. Pozostają tylko wcześni emeryci. Średnia wieku w zawodzie to ponad 40 lat i ciągle rośnie. Rośnie również feminizacja w zawodzie. Z raportu ORE - "40,9 lat; zdecydowana większość z nich - 81 proc. - to kobiety", "w roku szkolnym 2009/2010 w szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych było ponad 1200 nauczycieli powyżej 70. roku życia i ponad 30 nauczycieli powyżej 80. roku życia. Rekordzista miał 90 lat i pracował w województwie wielkopolskim. Wśród najstarszych nauczycieli blisko 30 proc. stanowili nauczyciele przedmiotów zawodowych." Nie będzie miał kto pracować w szkołach. Wyobrażacie sobie Ukrainki uczące wasze dzieci języka polskiego? to nieodległa przyszłość. W Warszawie Ukrainki pracują już w przedszkolach. Im się opłaca. na Ukrainie p
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
11 miesięcy temu ocena: 33%  48
w Borku to niech zobaczą ilu jest nauczycieli od w-f i z iloma nauczycielami chcą dzieciaki ćwiczyć. b
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
11 miesięcy temu ocena: 17%  47
zlikwidować kartę nauczyciela i dodatki. Zrobić 8 godzinny czas pracy. Jeżeli nie będzie miał tyle godzin wymyślić dodatkowe zajęcia. w soboty do pracy ...czas na poprawę kartkówek i sprawdzianów -> żeby nie było że mają pracę w domu. Wprowadzić 26 dni urlopu. dzieci ferie wolne nauczyciele do szkoły. W wakacje dzieci wolne nauczyciele do szkoły. mogą odnowić, malować przygotować się żeby później nie tracić czasu na jakieś śmieszne zebrania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qip
11 miesięcy temu ocena: 100%  46
Ruski trolu za Uralu . ile rubli dostałeś od gaspromu?
~ Jerzy
11 miesięcy temu ocena: 20%  45
Już 57 dni urlopu !!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jerzy
11 miesięcy temu ocena: 18%  44
Strajki w Polskich szkołach ale antyPOlskich nauczycieli !!! Pozdrawiam Polskich nauczycieli z Liceum !!!!!!! Precz z antPOlskim ZNP
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ppola
11 miesięcy temu ocena: 22%  43
Nie ma w społeczeństwie poparcia do takich awanturniczych zachowan szantażystów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ao
11 miesięcy temu ocena: 100%  42
Ruski trolu za Uralu . ile rubli dostałeś od gaspromu?
~ Olek
11 miesięcy temu ocena: 60%  41
Dwa dni do strajku? Ludzie opanujcie się ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 374
11 miesięcy temu ocena: 40%  40
relacje rodziców: "Naprawdę chcecie to zrobić gimnazjalistom i ósmoklasistom, którzy za chwilę mają pisać egzaminy? Którzy i tak są w dużo gorszej sytuacji, bo muszą starać się o przyjęcie do liceum w podwójnym roczniku?" . "Te dzieciaki są teraz zupełnie pogubione, nie wiedzą, czy ich nauczyciele umożliwią im napisanie egzaminu. Piszę to jako rodzic, który od września po kilka godzin dziennie poświęca na nadrabianie wszystkich zaległości, z którymi nie radzą sobie nauczyciele.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic8
11 miesięcy temu ocena: 50%  39
"Ostateczny dowód, że pojęcie misja to dla nauczycieli puste słowo. Zrobienie z dzieci zakładników w wojnie o pieniądze (bo przecież nie o lepszą szkołę i inną jakość nauczania) to draństwo i nieodpowiedzialność. To jest właśnie etos nauczyciela, który prowadzi dzieci, młodzież przez kilka lat, a w najważniejszym dla nich momencie pokazuje prawdziwy świat wartości, nie mając cienia wrażliwości na to, co te dzieci i młodzież mogą teraz przeżywać. Oczywiście, Ci uczciwi i rzetelni nauczyciele nie powinni zapomnieć o oddaniu wynagrodzeń za kwiecień, które już pobrali, bo w sytuacji strajku pieniądze te im się nie nalezą"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pff
11 miesięcy temu ocena: 100%  38
Byłam kilka razy na wycieczkach szkolnych jako opiekun.Wracałam zmęczona bardzo a to było tylko kilka godzin.Nikt i nic juz mnie nie zmusi do takich wyjazdów.Polecam wszystkim takie wyjazdy .Oczywiście jak w kazdym zawodzie są super specjaliści i tacy co zostali nauczycielami bo nie mieli pomysłu na życie.Lub tylko na takie studia się dostali.Każdy powinien godnie zarabiać.Moje dzieci dzis szczęsliwie spały do 10 , teraz pojezdzą na rowerach. Popierają strajk :) . Oby trwał do piątku bo kilka sprawdzianów miało być :P
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
11 miesięcy temu ocena: 25%  37
nikt ci nie każe jechać tak jak nikt cię nie trzymie w szkole na etacie....zapraszam do sklepu na kase. płaczku
~ Uczeń mały
11 miesięcy temu ocena: 27%  36
Są dni w które żałuję że nie ma już ZOMO Pała numer 90 i pogonić nierobów, albo niech odrabiają strajk w lipcu i sierpniu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bej
11 miesięcy temu ocena: 75%  35
Spadaj za Ural putnowski trolu
~ Wo
11 miesięcy temu ocena: 44%  34
Protestujemy bo jesteśmy pazerne świnki dla których liczy się tylko kasa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dip
11 miesięcy temu ocena: 100%  33
Ruski trolu za Uralu . ile rubli dostałeś od gaspromu?
~ rob.in.
11 miesięcy temu ocena: 77%  32
Ja tam ich popieram, obiecali im godne życie przed wyborami to niech się wywiązują, to nie ich wina tylko tych co zawsze obiecują złote gruszki i nie się tego politycy uczą że obywatele to nie śmieci. To też jest przykład dla innych jak to się robi, teraz mamy czasy by coś zyskać trzeba strajkować i pewnie niedługo wyjdą inni na ulice bo ludzie mają dość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Moly
11 miesięcy temu ocena: 100%  31
wszystkim obiecują godne życie. już nie raz inteligencja polska sprzedała nasz kraj. teraz już dużo do tego nie brakuje.
~ Rolas
11 miesięcy temu ocena: 58%  30
Jak rolnicy wyjechali strajkować i spowolnili ruch w Gostyniu to taki hejt był bo niektórzy spóźnili się do pracy. Teraz mieszczuchy będziecie chodzic z dziećmi co dzień do pracy i będziecie zadowoleni. Dobrze Wam tak bu ha ha ha ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fi
11 miesięcy temu ocena: 83%  29
Ale nie spóźnimy się do pracy rolasie złamas...e. Ty strajkowales bo ci mało wciąż w du...e. oni strajkują bo nie stać ich na taką furę jak bambra.
~ olaa
11 miesięcy temu ocena: 38%  28
Straciłam szacunek dla nauczycieli !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hip
11 miesięcy temu ocena: 100%  27
Olka do ciebie nikt nie ma szacunku
~ Fred
11 miesięcy temu ocena: 43%  26
Drodzy rodzice protestujemy bo zależy nam na większej kasie za nic.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ on
11 miesięcy temu ocena: 89%  25
Max, jak inni protestowali, np: policjanci to nie krzyczałeś. Bo byś tą pała sam dostał. A tak w szkole pewnie za dużo pał za nieróbstwo dostałeś, to teraz wylewasz swoje żale.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mario
11 miesięcy temu ocena: 17%  24
jak ci źle to to zmien prace a nie żale wylewasz że źle życiu wybrałeś i zostałeś nauczycielem.
~ Max
11 miesięcy temu ocena: 25%  23
Kolejny debil nie pasuje placa to do innej pracy ja pracuję nie w szkole i nie narzekam bo w prywatnych firmach niem strajku tylko zmiana pracodawcy
~ Max
11 miesięcy temu ocena: 31%  22
Pała i lać jak za komuny nauczycielskich nierobów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qw
11 miesięcy temu ocena: 100%  21
Ruski trolu za Uralu . ile rubli dostałeś od gaspromu?
~ Jon
11 miesięcy temu ocena: 70%  20
Wy jesteście poryci ,zapraszamy do szkoły na zajęcia z waszymi dziećmi ,sami nie umiecie ich wychować to zwalacie na nauczycieli , dzieci w tych czasach to istne zło nie szanują innych nawet nauczycieli, zapewne nawet was samych ,za te pieniądze to sam bym nie chciał ich pracy, kiedyś wasz gowniarz dostał by w pape i byłby spokój a teraz nawet nie można mu nic powiedzieć, szanujcie nauczyciela bo jeśli nie on to kto wychowa wasze. .....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krzym
11 miesięcy temu ocena: 0%  19
to się zwolnij....siedzisz tam za karę? czy nic innego nie umiesz oprócz czytania lekcji z książki i odjebania swoich 5 godzin lekcyjnych
~ kasia
11 miesięcy temu ocena: 33%  18
i nauczyciel tak napisał ? '' prawdziwy'' to obraz nauczyciela ... a na szacunek to trzeba sobie zapracować !!!
~ Johny
11 miesięcy temu ocena: 50%  17
Jeśli Ci to przeszkadza to się zwolnij a nie parę godzin w pracy i 1000zl podwyżki zresztą rozumiem że gdy dostaniecie podwyżkę to wtedy już będziecie umieli wychować najpierw swoje dzieci wychowaj odpowiednio a później patrzą na inne.
~ Realista
11 miesięcy temu ocena: 60%  16
Jeśli pracownik z pracodawcą nie może dogadać się finansowo to po prostu rezygnuje z pracy i ja zmienia więc nie rozumiem skoro w tej grupie jest tak ciężko to niech zrezygnują na ich miejsce będą inni a w sumie jestem ciekaw ile osób by faktycznie zrezygnowało twierdzę że Max 5%
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opa
11 miesięcy temu ocena: 0%  15
wątpie żeby wogóle ktoś zrezygnował . to są osoby które zbytnio nic manualnie nie umią.
~ Poeta
12 miesięcy temu ocena: 39%  14
Jak chcą lepiej zarabiać to trzeba więcej pracować. Niech strajkują nawet do wakacje. Ale nie dać im ani grosza na czas strajków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwe
11 miesięcy temu ocena: 100%  13
Ruski trolu za Uralu . ile rubli dostałeś od gaspromu?
~ pik
11 miesięcy temu ocena: 100%  12
Ruski trolu za Uralu . ile rubli dostałeś od gaspromu?
~ Fred
12 miesięcy temu ocena: 42%  11
Przecież nauczyciele i tak dostali propozycje podwyżki. Tyle że Oni są tylko narzędziem w tej grze i nauczyciele tego nie rozumieją. Chcą tylko więcej i więcej. Jak źle to trzeba iść do innej pracy będziecie mieli lepiej drodzy nauczyciele.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawa
12 miesięcy temu ocena: 22%  10
A w ogóle obecność będzie sprawdzana czy nie? Bo nikt i tym nie mówi!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bardzo ciekaw
11 miesięcy temu ocena: 0%  9
jak dzieci nie puścisz przez miesiąc w usprawiedliwieniu wpisz strajk nauczycieli. bo ty masz sprawdzać librusa codziennie kiedy panstwu zachce się uczyć. nie mam tyle czasu co nauczyciel
~ Osmoklasistka
12 miesięcy temu ocena: 58%  8
Kolejny hejt na nauczycieli. A według mnie powinni lepiej zarabiać!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ złotówa
11 miesięcy temu ocena: 0%  7
najlepiej 10000 .................................................................................................groszy
~ hahaha
11 miesięcy temu ocena: 0%  6
hahahah
~ xy
12 miesięcy temu ocena: 39%  5
nic nie robc tylko duzo kasy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gop
11 miesięcy temu ocena: 75%  4
Ruski trolu za Uralu . ile rubli dostałeś od gaspromu?
~ kasia
12 miesięcy temu ocena: 55%  3
...niestety, najmniej w tym wszystkim chodzi o dzieci .... tylko o kasę !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fop
11 miesięcy temu ocena: 75%  2
Ruski trolu za Uralu . ile rubli dostałeś od gaspromu?
~ Jerzy
11 miesięcy temu ocena: 29%  1
Racja