Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dwa place zabaw, bo długa wioska?

› Społeczeństwo ponad rok temu    9.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W Osowie funkcjonuje świetlica. Przy niej jest scena, płyta taneczna, jest też boisko. Niedawno powstał plac zabaw. I raptem ktoś wpada na genialny pomysł, że powstaje kolejny plac, w innym miejscuW Osowie funkcjonuje świetlica. Przy niej jest scena, płyta taneczna, jest też boisko. Niedawno powstał plac zabaw. I raptem ktoś wpada na genialny pomysł, że powstaje kolejny plac, w innym miejscu fot. A. Fajczyk

W Osowie (gm. Gostyń) najprawdopodobniej powstanie drugi plac zabaw. Prywatny przedsiębiorca zgodził się „tanim kosztem” udostępnić w tym celu działkę. Gostyńscy radni - nie bez oporów - zgodzili się, aby gmina ją kupiła.

Rozbudowa szpitala zawieszona? - KLIK

Osowo to bardzo rozległa wioska. Jedyny plac zabaw dostępny dla mieszkańców znajduje się przy świetlicy wiejskiej, w miejscu, gdzie wioska graniczy ze Stężycą.

- Właściwie nie wiem, czy ten teren można tak nazywać. Przy jednej huśtawce i jednej zjeżdżalni? Gdzie nie działa „kręciołko”? Trudno powiedzieć - stwierdziła Katarzyna Pasieracka, sołtys Osowa, mając na uwadze „wypasione” urządzenia do zabawy, jakie pojawiają się w wioskach dookoła, np. w Stankowie, czy Starym Gostyniu.

Na zebraniach wiejskich sołtys wielokrotnie słyszała od mieszkańców prośby, aby w „centrum”, gdzie jest większe skupisko prywatnych posesji, gdzie stoi również blok mieszkalny, stworzyć miejsce, na którym dzieci mogłyby się wyszaleć, pobawić. Wtedy opiekujący się maluchami, nie musieliby chodzić ponad kilometr na plac zabaw przy świetlicy. Wskazano nawet teren, gdzie mogłyby stanąć nowe urządzenia. Problem był taki, że działka należy do prywatnego przedsiębiorcy, który ma zakład w wiosce. Sołtys „wzięła sprawy w swoje ręce” i „wychodziła” u właściciela zgodę na sprzedaż gruntu. W ten sposób powstał projekt uchwały, dotyczący nabycia nieruchomości niezabudowanej w Osowie. Przedstawiono go radnym na sesji Rady Miejskiej w Gostyniu, która odbyła się 2 sierpnia.

Dlaczego Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu nie będzi emiała boiska wielofunkcyjnego? - TUTAJ

Niektórzy byli zaskoczeni faktem, że gmina chce kupić 1071 m2 gruntu tylko po to, aby w Osowie powstał kolejny plac zabaw. Nie podobało się to Andrzejowi Rogali. Był zdziwiony pomysłem już podczas posiedzenia komisji edukacji. Nie przekonywał go argument, że dodatkowe miejsce do zabawy w wiosce jest potrzebne tam, gdzie jest więcej dzieci. Rozpoczął również dyskusję na sesji.

- Osowo to miejscowość, w której funkcjonuje świetlica. Przy niej jest scena, płyta taneczna, jest też boisko. Niedawno powstał plac zabaw. I raptem ktoś wpada na genialny pomysł, że budujemy kolejny plac, w innym miejscu, gdzie jest większe skupisko ludzi. Dlaczego wcześniej o tym nie pomyślano tylko postawiono „zabawki” na końcu wsi? Dlaczego tam wcześniej stworzono infrastrukturę kulturalno-sportową? - pytał radny Rogala.

Narzekał, że gmina Gostyń będzie musiała ponieść „niemałe koszty” na zakup gruntu, na nowe urządzenia, które miałyby stanąć na placu zabaw. I zaproponował inne rozwiązanie - aby stojące już w wiosce urządzenia, z terenu przy świetlicy przenieść na zakupioną działkę.

Jak do tego odnieśli się pozostali samorządowcy? Czytaj w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ja
  ponad rok temu 2
  Jako mieszkanka Osowa serdecznie zapraszam pana Rogale koniecznie z wnukami,na nasze "boisko" uzytkowanie go grozi conajmniej urazem nogi. A moz wnuki będą miały ochote pobawić się na placu? Polecam" karuzele" szkoda tylko że nawet dorosła osoba nie jest w stanie nią kręcić. Nie pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Martyna
  ponad rok temu 1
  W Osowie nie ma placu zabaw, jak ktoś nazywa to coś przy świetlicy placem zabaw to chyba nie wie jak teraz takie wyglądają.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji